Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Meldunki czasowo przeniesione

06-12-2019
Od poniedziałku Biuro Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych będzie obsługiwało klientów w siedzibie dawnej restauracji „Pod Doboszem” w ratuszu. To jedyna zmiana, którą odczują mieszkańcy, związana z realizacją projektu „e-urząd”, na wykonanie którego Dzierżoniów zdobył 2,5 mln zł.

Od poniedziałku Biuro Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych będzie obsługiwało klientów w siedzibie dawnej restauracji „Pod Doboszem” w ratuszu. To jedyna zmiana, którą odczują mieszkańcy, związana z realizacją projektu „e-urząd”, na wykonanie którego Dzierżoniów zdobył 2,5 mln zł.

Czasowa zmiana siedziby związana jest z budową nowej sieci informatycznej, którą transferowane będą dane pomiędzy dzierżoniowskim samorządem a instytucjami państwowymi. Po zakończeniu prac obsługa klienta wróci do znajdującego się na parterze ratusza pokoju nr 5.

W Biurze Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych prowadzone są sprawy związane m.in. z meldunkami i dowodami osobistymi.

Wejście do tymczasowej siedziby biura prowadzi od południowej strony ratusza - znajdujące się przy postoju taksówek.

Realizowany przez Dzierżoniów projekt „Nowoczesny e-urząd w Dzierżoniowie” polega na  wprowadzeniu 27 usług, pozwalających na pełną, elektroniczną ścieżkę załatwiania spraw urzędowych. Jego całkowity koszt to kwota 2 mln 965 tys. zł. Zdobyte przez Dzierżoniów dofinansowanie (2,5 mln zł.) pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.  Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy0°C

JutroCloudy8°C