Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Medalowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

04-03-2019
221 osób pobiegło 3 marca Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych był organizowany w Dzierżoniowie po raz piaty. Pierwszym 120 osobom na mecie wręczono okolicznościowe medale.

221 osób pobiegło 3 marca Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych był organizowany w Dzierżoniowie po raz piaty. Pierwszym 120 osobom na mecie wręczono okolicznościowe medale.

Bieg miał charakter rekreacyjny, a jego głównym celem było uczczenie pamięci o polskich żołnierzach, którzy oddawali swoje życie w obronie ideałów Rzeczpospolitej oraz walki z komunistyczną władzą.
Równo o godzinie 12:00 uczestnicy biegu wyruszyli na trasę o długości 1963 metrów, która wiodła z Rynku ulicami Klasztorną, Garncarska, Przedmieściem, Krasickiego do Ronda przy Synagodze, plantami wzdłuż murów obronnych, przecinając ulice Kościelną, Ząbkowicką i Miodową. Biegacze wrócili ulicą Bohaterów Getta na metę przed ratuszem.

Pierwsze 120 zapisanych osób otrzymało pakiety startowe zawierające m.in. pamiątkową koszulkę, opaskę odblaskową, plakat, broszury i ulotki, a pierwsze 120 osób na mecie - medale. Po skończonym biegu na każdego uczestnika czekała smażona kiełbasa oraz gorąca herbata.Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain11°C

JutroPartly cloudy16°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne