Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Medalowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

04-03-2019
221 osób pobiegło 3 marca Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych był organizowany w Dzierżoniowie po raz piaty. Pierwszym 120 osobom na mecie wręczono okolicznościowe medale.

221 osób pobiegło 3 marca Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych był organizowany w Dzierżoniowie po raz piaty. Pierwszym 120 osobom na mecie wręczono okolicznościowe medale.

Bieg miał charakter rekreacyjny, a jego głównym celem było uczczenie pamięci o polskich żołnierzach, którzy oddawali swoje życie w obronie ideałów Rzeczpospolitej oraz walki z komunistyczną władzą.
Równo o godzinie 12:00 uczestnicy biegu wyruszyli na trasę o długości 1963 metrów, która wiodła z Rynku ulicami Klasztorną, Garncarska, Przedmieściem, Krasickiego do Ronda przy Synagodze, plantami wzdłuż murów obronnych, przecinając ulice Kościelną, Ząbkowicką i Miodową. Biegacze wrócili ulicą Bohaterów Getta na metę przed ratuszem.

Pierwsze 120 zapisanych osób otrzymało pakiety startowe zawierające m.in. pamiątkową koszulkę, opaskę odblaskową, plakat, broszury i ulotki, a pierwsze 120 osób na mecie - medale. Po skończonym biegu na każdego uczestnika czekała smażona kiełbasa oraz gorąca herbata.Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy5°C

JutroCloudy7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne