Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mamy dla Was pomysł na spacery

24-06-2020
W wakacyjne wtorki zabieramy mieszkańców Dzierżoniowa na spacery po mieście. Ale nie zwykłe spacery, ale spacery z tematem przewodnim. I tak wybierzemy się m.in. szlakiem legend dzierżoniowskich, śladami znanych mieszkańców miasta, podreptamy na spacer sentymentalny i sprawdzimy, co kiedyś tu i ówdzie było. Na wszystkie spacery obowiązują wcześniejsze zapisy.

W wakacyjne wtorki zabieramy mieszkańców Dzierżoniowa na spacery po mieście. Nie na zwykłe spacery, ale takie z tematem przewodnim. I tak wybierzemy się m.in. szlakiem legend dzierżoniowskich, śladami znanych mieszkańców miasta, podreptamy na spacer sentymentalny i sprawdzimy, co kiedyś tu i ówdzie było. Na wszystkie spacery obowiązują wcześniejsze zapisy.

Na pierwszy zapraszamy we wtorek, 14 lipca, o godz. 9.30. Ruszamy z Rynku - bez względu na pogodę. Pierwsza wyprawa pod hasłem „Dzierżoniów godny polecenia”. Podczas tej wędrówki uczestnicy zobaczą nasze miejskie naj, naj, naj… m.in. najlepszy widok na miasto, najstarszy budynek, najwyższy punkt widokowy czy najdłużej działającą knajpę.

Podczas drugiej przechadzki będziemy wyłapywać w przestrzeni miejskiej często niedostrzegane, a nawet niedoceniane elementy sztuki ulicznej, których coraz więcej jest w Dzierżoniowie. To murale, mozaiki i rzeźby… Nie wiecie jakie? Warto przespacerować się po mieście, by sprawdzić! Zapraszamy 28 lipca o godz. 9.30. Startujemy z Alei Bajkowych Gwiazd

Na trzeciej wyprawie można będzie poznać znanych i lubianych aktorów, dziennikarzy, sportowców, którzy mieli - lub wciąż mają - silne związki z naszym miastem. Pospacerujemy śladami m.in. Zbyszka Cybulskiego, Sylwestra Chęcińskiego czy Krzysztofa Piątka. Zapraszamy 4 sierpnia o godz. 9.30. Zbiórka pod kinem „Zbyszek”.

Gdzie się mieściła fabryka braci fabryki braci Cohn? Gdzie stoi biała i czerwona willa i kto w niej mieszkał? Gdzie były hotel Pod Czarnym Orłem, gospoda Pod Czerwonym Jeleniem, czy restauracja „Astoria”? Na te i wiele innych wspomnień, ale też odkryć możecie liczyć podczas naszej czwartej miejskiej podróży sentymentalnej pod hasłem „Kiedyś tu było w Dzierżoniowie”.

Zachęcamy do wspólnej wyprawy 11 sierpnia, ruszamy tradycyjnie o godz. 9.30. Zbiórka pod budynkiem starostwa (ul. Świdnicka 38)

Na piątą miejską wędrówkę zapraszamy 25 sierpnia. Spacerować będziemy po legendarnym Dzierżoniowie. Poznamy historię małego dobosza, poszukamy śladów św. Jerzego i zagościmy w domu kata. Szlakiem legend dzierżoniowskich ruszymy spod ratusza o godz. 9.30

Ze względu na ograniczenia związane m.in. z pandemią koronawirusa na każdy spacer trzeba się zapisać. Wystarczy wysłać maila na adres: promocja@um.dzierzoniow.pl – podając swoje imię, nazwisko, liczbę uczestników i wybrany spacer (nazwę lub datę). Można też te dane podać przez telefon – pod numerem 74 645-08-18. Liczba miejsc ograniczona.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky24°C

JutroRain showers26°C