Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Małgorzata Dąbrowska i Dorota Przęzak w barwach reprezentacji Polski

06-05-2019
Grupa kolarek podczas wyściugu ulicami miasta

6-osobowa reprezentacja Polski, w której składzie była kolarka z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów - Dorota Przęzak, wzięła udział w dniach 17-21 kwietnia w mocno obsadzonym wyścigu etapowym 2.1 Healthy Ageing Tour w Holandii. Wyścig składał się z 6 etapów po wietrznych holenderskich szosach.

Na starcie oprócz zawodniczek z Polski pojawiły się m.in. Anna der Breggen, Kirsten Wild, Ellen van Dijk (aktualne Mistrzynie Świata. Zmagania odbywały się przy niskiej temperaturze, silnym wietrze oraz opadach gradu. Zawodniczka z Dzierżoniowa przyjeżdżała na poszczególnych etapach w okolicach 50 pozycji, a w klasyfikacji generalnej po 574 km zajęła 73 miejsce oraz 31 w klasyfikacji młodzieżowej.

Również podczas #HAT19 odbywał się juniorski Healthy Ageing Tour Junior Women, który był 2 edycją Pucharu Narodów dla juniorek. Etapówka składała się z 3 etapów, które odbywały się na tej samej trasie co elita. Juniorskie ekipy tworzyły 4-osobowe zespoły. Oprócz biało-czerwonych barw na linii mety znalazły się kolarki z USA, Francji, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii. W reprezentacji Polski była m.in. zawodniczka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów Małgorzata Dąbrowska.

Starty w zawodach dofinansowało miasto Dzierżoniowa.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajHeavy rain25°C

JutroCloudy23°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne