Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Młodym okiem z potencjałem

11-06-2018
Na drodze artystycznej stawia swe pierwsze kroki. Chce się uczyć w Liceum Plastycznym we Wrocławiu, a później studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Na nowej wystawie w Oknie Artystycznym prezentujemy prace 16-letniej dzierżoniowianki Julii Rewuckiej.

Na drodze artystycznej stawia swe pierwsze kroki. Chce się uczyć w Liceum Plastycznym we Wrocławiu, a później studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Na nowej wystawie w Oknie Artystycznym prezentujemy prace 16-letniej dzierżoniowianki Julii Rewuckiej.

Rysunkiem interesuje się od wczesnego dzieciństwa. Tworzenie prac to dla niej wielka przyjemność i sposób na odprężenie.

Odziedziczony po dziadku i mamie talent doskonaliła i rozwijała podczas zajęć plastycznych w dzierżoniowskim DOK-u. Od roku uczęszcza na zajęcia do Pracowni Artystycznej w Bielawie, gdzie pracuje pod okiem Ewy Dumki Spisz. Co inspiruje uczennicę III klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 1. Pomysły na swe rysunki czerpie z wyobraźni, otaczającego ją świata i podpowiedzi znajomych. Część prac Julii to jej własna interpretacja cudzych dzieł, które w jakiś sposób do niej przemówiły.

Dzierżoniowianka poznaje i uczy się różnych technik. Lubi akwarele, ołówek, farbki porcelanowe. Niektóre z jej rysunków mogą wydawać się kontrowersyjne.

- Staram się kierować zasadą „nic co ludzkie nie jest mi obce” - mówi młoda twórczyni. - A poza tym w ten sposób łatwiej jest przyciągnąć uwagę oglądających. Jeśli udało jej się przyciągnąć także Twoją uwagę i przekonać cię, że w jej pracach tkwi potencjał, możesz obejrzeć więcej gotowych projektów wraz z opisami na blogu Juli: https://suckkitandseeart.blogspot.com/

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky17°C

JutroCloudy12°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne