Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

"Kto Ty jesteś?" - czyli biało-czerwono u najmłodszych

02-05-2018
Co to znaczy być Polakiem? Jak nazywa się nasz kraj i miasto w którym mieszkamy? Tego m.in. uczyły się starszaki z dzierżoniowskiego żłobka podczas zajęć patriotycznych. Wszyscy w strojach w barwach narodowych przygotowywali się do majowych świąt.

Co to znaczy być Polakiem? Jak nazywa się nasz kraj i miasto w którym mieszkamy? Tego m.in. uczyły się starszaki z dzierżoniowskiego żłobka podczas zajęć patriotycznych. Wszyscy  barwach narodowych przygotowywali się do majowych świąt.

„Krasnoludki” znają już hymn Polski i chętnie odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego". Nauczyły się też fragmentu wiersza pt. „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy. Wykonały samodzielnie pracę plastyczną pod hasłem „Flaga polski” i poznały historię powstania naszego państwa, dzięki filmowi edukacyjnemu pt. „Polskie symbole narodowe”. Na zakończenie dzieci bawiły się wspólnie przy wesołej piosence „Jestem Polakiem”, starając się złapać bańki mydlane. Edukacja przez zabawę przyniosła oczekiwane rezultaty.

Każdy starszak już wie jak odpowiedzieć na pytanie: „Kto ty jesteś?”.

Polecane informacje:

 • Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje, zachęcać mieszkańców do sięgania po instrumenty oraz do wspólnego muzykowania. To wszystko dzięki programowi „Dzierżoniów Pełen Pasji”.

  Pasje to moc zmieniania siebie i otoczenia

  Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje,...

  Czytaj dalej
 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Witajcie w Dzierżoniowie maluszki

  Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne