Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Kryterium Kolarskie za nami – kto był najlepszy?

09-04-2019
Grupa kolarzy jadąca ulicą Świdnicką w Dzierżoniowie

Na ulicach Dzierżoniowa odbyła się 6 kwietnia 13 edycja Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego „Dzierżoniów 2019”. Impreza stanowiła jednocześnie Eliminację Mistrzostw Polski Kryterium. Trasa tradycyjnie wiodła ulicami Świdnicką, Pocztową, Krasickiego, Nowowiejską oraz Kościuszki.

Do udziału w sobotniej rywalizacji zgłosiło się łącznie 688 zawodników i zawodniczek, w tym 90 osób w kategoriach dziecięcych. Wśród przybyłych ekip nie zabrakło czołowych polskich zespołów, czyli Voster ATS Team, Wibatech Merx czy Hurom BDC Development. Jak co roku gościliśmy w Dzierżoniowie również grupy kolarskie spoza naszego kraju: Klaipeda Cycling Team (Litwa), DSK Aira Team Vilkaviskis (Litwa), Kauno SM Gaja DSK Litubel (Litwa), RSV Finsterwalde (Niemcy) oraz Cannibal Team (Belgia). Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników i zawodniczek lokalnego LKS Atom Boxmet Dzierżoniów.

Kryterium rozpoczęli jego najmłodsi uczestnicy, czyli dzieci z roczników 2011-2012 i młodsi. Wystartowały one o godzinie 10.30. Do pokonania miały dystans 500 metrów. Kulminacyjny moment wyścigu stanowiły zmagania dwóch ostatnich kategorii czyli Elity Kobiet wraz z Juniorkami oraz Elity Mężczyzn. Wśród kobiet, które miały do pokonania 30 km, zwycięstwo w rywalizacji „na kreskę” odniosła Katarzyna Wilkos z klubu MAT Atom Deweloper. Kolejne miejsca na podium zajęły Marta Jaskulska (KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska) oraz Monika Graczewska (UKS Mróz Jedynka Kórnik). W klasyfikacji Najaktywniejszej Zawodniczki zwyciężyła również Katarzyna Wilkos, która uzyskała łącznie 12 pkt.

W kategorii Elity Mężczyzn wygrał zawodnik Voster ATS Team – Paweł Franczak. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Paterski (Wibatech Merx). Natomiast najniższe miejsce na podium zajął Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team). Mężczyźni musieli przejechać 30 rund po 1,5 km czyli łącznie 45 km. Analogicznie jak w przypadku Elity Kobiet, również Elita Mężczyzn zdobywała punkty do klasyfikacji najaktywniejszego, w której zwyciężył Tobiasz Pawlak (Hurom BDC Development) – 23 punkty.


Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kategoriach dziecięcych otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast zwycięzcy starszych kategorii wiekowych odebrali puchary oraz nagrody rzeczowe lub pieniężne.
Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji i miasto Dzierżoniów, LKS Atom Boxmet Dzierżoniów oraz LO SMS Świdnica. Finansowana ona była z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Szczegółowe wyniki wszystkich kategorii na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w DzierżoniowiePolecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne