Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Kontakt z urzędem – informacje dla przedsiębiorców

20-03-2020
- Sytuacja, w której się znajdujemy w znaczący sposób negatywnie wpłynie na rozwój lokalnej gospodarki i wielu dzierżoniowskich firm. Jednym z najważniejszych obszarów, którym się teraz zajmuję jest, oprócz bieżących spraw związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, pomoc dzierżoniowskim przedsiębiorcom i ochrona istniejących miejsc pracy.

- Sytuacja, w której się znajdujemy w znaczący sposób negatywnie wpłynie na rozwój lokalnej gospodarki i wielu dzierżoniowskich firm. Jednym z najważniejszych obszarów, którym się teraz zajmuję jest, oprócz bieżących spraw związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, pomoc dzierżoniowskim przedsiębiorcom i ochrona istniejących miejsc pracy.

Poniżej znajdą Państwo pierwszy pakiet ulg dla przedsiębiorców, z którego już można korzystać:

 • urząd wstrzymuje się od egzekwowania od przedsiębiorców należności na rzecz miasta;
 • podmioty gospodarcze, znajdujące się w trudnej sytuacji ekonomicznej mogą składać indywidualne wnioski o odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty podatku, umorzenie zaległości podatkowych (te kwestie reguluje ordynacja podatkowa);
 • ustalenie niższych nowych stawek czynszu (możliwa jest również stawka zerowa) najmu lub dzierżawy na wniosek firmy, której działalność ucierpiała w związku z epidemią koronawirusa (dotyczy to lokali i terenów należących do miasta);
 • przedsiębiorcy, którzy dzierżawią tereny miejskie pod ogródki gastronomiczne mogą składać wnioski o nienaliczanie opłat w czasie, gdy nie prowadzą lub ograniczyli działalności w związku z koronawirusem.


Najszybciej jak to możliwe przedstawię kolejny pakiet rozwiązań przygotowywany z myślą o firmach, które w związku z epidemią ograniczają lub zawieszają swoją działalność – informuje Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Bieżąca obsługa przedsiębiorców w urzędzie

W Wydziale Rozwoju Miasta obsługiwane sa sprawy związane z podatkami od nieruchomości dla przedsiębiorców w ramach pomocy de minimis lub regionalnej pomocy inwestycyjnej. Dotyczy to rozpatrywania wniosków i bieżącej obsługi zwolnień. Szczegółowe informacje w tych sprawach udzielane są pod numerem telefonu 74 645 08 21, e-mail: mszczepanowski@um.dzierzoniow.pl.

Czynności urzędowe związane z licencją na wykonywanie transportu drogowego taksówką, zezwoleniami na sprzedaż napojów alkoholowych oraz związanych z Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej (CEIDG) należy poprzedzić wcześniejszym umówieniem się telefonicznym - 74/ 645 08 48.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG)

Urząd rekomenduje, aby wszystkie sprawy dotyczące czynności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i wpisie do CEIDG (wniosek o wpis, zmianę we wpisie, zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej, wznowienie wykonywania działalności gospodarczej) realizować interentowo, z wykorzystaniem strony www.ceidg.gov.pl lub za pomocą platformy ePUAP.

W przypadku braku możliwości załatwienia tych spraw przez internet, zaleca się wypełnienie wniosku na platformie www.ceidg.gov.pl. Po wygenerowaniu wniosku należy zapisać jego kod (nr wniosku) i dopiero wtedy skontaktowac sie urzędem w celu weryfikacji wniosku i jego potwierdzenia. Telefon 74 645 08 48.

W Ministerstwie Rozwoju funkcjonuje infolinia dedykowana działalności gospodarczej (801 055 088, 22 765 6732, w dni robocze, w godzinach 7.00-17.00.

Wszystkie informacje dotyczące założenia Profilu Zaufanego (wniosek online można złożyć także poprzez bankowość internetową wybranych banków)

Film instruktażowy – jak założyć profil zaufany

Koronawirus - najważniejsze informacje dla przedsiębiorców – strona www.biznes.gov.pl

Zmiana godzin pracy urzędu

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy10°C

JutroClear sky11°C