Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Komunikat ZGPD 7 – nowe stawki opłat za śmieci

10-01-2019
Od stycznia obowiązuje nowy cennik opłat za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości zamieszkałych, na terenie Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego, w tym Dzierżoniowa Gminy Dzierżoniów oraz Niemczy. Wynoszą one 19 zł miesięcznie na osobę w lokalu dla segregujących odpady i 25 zł jeżeli odpady komunalne nie są segregowane.

Od stycznia obowiązuje nowy cennik opłat za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości zamieszkałych, na terenie Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego, w tym Dzierżoniowa Gminy Dzierżoniów oraz Niemczy. Wynoszą one 19 zł miesięcznie na osobę w lokalu dla segregujących odpady i 25 zł jeżeli odpady komunalne nie są segregowane.  

Zmiana cen wynika z rozstrzygnięć przetargów przeprowadzonych przez ZGPD 7 na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w latach 2019-2022. Na większe koszty odbioru i gospodarowania odpadami wpływają ustalane przez państwo koszty opłat środowiskowych za składowanie odpadów, rosnące koszty pracy; większa ilość gromadzonych odpadów oraz zmiana przepisów polegająca na wprowadzeniu pojemników do segregacji biodpadów.

Od tego roku zwiększy się częstotliwość odbioru odpadów segregowanych metodą workową do dwóch razy w miesiącu. Dotyczy to okresu od kwietnia do października. Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), przy ul. Bielawskiej 15 będzie czynny we wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem niedzieli, a nie jak było to do tej pory dwa razy w tygodniu. Częściej, bo sześć razy w roku, organizowana będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

Segregowanie odpadów ma istotny wpływ na koszt systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, który finansowany jest w całości z opłat mieszkańców. Dlatego zwiększona została różnica pomiędzy stawką opłaty dla mieszkańców, którzy odpady segregują i tych którzy tego nie robią.

Zmiana stawek opłat nie oznacza konieczności składania nowych deklaracji. Właściciele nieruchomości otrzymają zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, obowiązującej od 01.01.2019 r., stanowiącej iloczyn nowej stawki opłaty oraz danych zawartych w dotychczasowej deklaracji. Opłatę należy uiszczać w wysokości podanej w otrzymanym zawiadomieniu. Terminy regulowania opłat nie uległy zmianie.

Źródło: Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajHeavy sleet1°C

JutroFair4°C