Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Jesienne atrakcje w TOZD

25-09-2019
Koncerty, wycieczki i wykłady – oferta Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej na październik przyciąga swoją różnorodnością. Sprawdź, co można w niej znaleźć.

Koncerty, wycieczki i wykłady – oferta Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej na październik przyciąga swoją różnorodnością. Sprawdź, co można w niej znaleźć.

3 października na godzinę 16.00 TOZD zaprasza do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku na wykład „Francoise Sagan – ikona swojego pokolenia”, który wygłosi Barbara Rymarska. Spotkanie w ramach projektu „Świat sztuki” jest dofinansowywane przez powiat dzierżoniowski. Tak jak opowieści Krystyny Czekaj „O antykach słów kilka” 10 października o godz. 16.00 w DOK-u.

5 października zainteresowani wybiorą się na zwiedzanie w Tarnowskie Góry i okolice, a dzień później  na wyjazd do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert „Wiedeńscy klasycy” w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”, który dofinansowuje miasto. Podobnie jak kolejne spotkanie 17 października o godz. 16.00 w DOK-u - wykład Agnieszki Goli „Architektura w służbie władzy”.

18 października TOZD wyjeżdża do Filharmonii Sudeckiej na koncert symfoniczny muzyki filmowej „Przeboje srebrnego ekranu”, a 24 października o godz. 16.00 spotyka się w DOK-u na wykładzie Anny Salij- Szyszki „Oglądaj świat w 3D”. Jest to realizacja projektu „Bądźmy aktywni”, który uzyskał dofinansowanie z powiatu.

25 października szykuje się kolejny wyjazd. Tym razem do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert „Tradycja i awangarda” w ramach projektu „Świat sztuki” dofinansowanego przez powiat.
Październikowe spotkania zakończy 30 października o 16.00 „Powtórka z historii – powstania śląskie”. Poprowadzi ją w Muzeum Miejskim historyk Henryk Matuszczyk. Będzie to kolejne spotkanie w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”, który wspiera Dzierżoniów.

Na wszystkie spotkania towarzystwa wstęp jest wolny, tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat wyjazdów.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
18
19
21
26
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy16°C

JutroPartly cloudy18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne