Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Jesienne atrakcje w TOZD

25-09-2019
Koncerty, wycieczki i wykłady – oferta Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej na październik przyciąga swoją różnorodnością. Sprawdź, co można w niej znaleźć.

Koncerty, wycieczki i wykłady – oferta Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej na październik przyciąga swoją różnorodnością. Sprawdź, co można w niej znaleźć.

3 października na godzinę 16.00 TOZD zaprasza do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku na wykład „Francoise Sagan – ikona swojego pokolenia”, który wygłosi Barbara Rymarska. Spotkanie w ramach projektu „Świat sztuki” jest dofinansowywane przez powiat dzierżoniowski. Tak jak opowieści Krystyny Czekaj „O antykach słów kilka” 10 października o godz. 16.00 w DOK-u.

5 października zainteresowani wybiorą się na zwiedzanie w Tarnowskie Góry i okolice, a dzień później  na wyjazd do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert „Wiedeńscy klasycy” w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”, który dofinansowuje miasto. Podobnie jak kolejne spotkanie 17 października o godz. 16.00 w DOK-u - wykład Agnieszki Goli „Architektura w służbie władzy”.

18 października TOZD wyjeżdża do Filharmonii Sudeckiej na koncert symfoniczny muzyki filmowej „Przeboje srebrnego ekranu”, a 24 października o godz. 16.00 spotyka się w DOK-u na wykładzie Anny Salij- Szyszki „Oglądaj świat w 3D”. Jest to realizacja projektu „Bądźmy aktywni”, który uzyskał dofinansowanie z powiatu.

25 października szykuje się kolejny wyjazd. Tym razem do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert „Tradycja i awangarda” w ramach projektu „Świat sztuki” dofinansowanego przez powiat.
Październikowe spotkania zakończy 30 października o 16.00 „Powtórka z historii – powstania śląskie”. Poprowadzi ją w Muzeum Miejskim historyk Henryk Matuszczyk. Będzie to kolejne spotkanie w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”, który wspiera Dzierżoniów.

Na wszystkie spotkania towarzystwa wstęp jest wolny, tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat wyjazdów.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain5°C

5°C

JutroPartly cloudy9°C