Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Jak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego?

22-06-2020

Uczniowie – bez obecności rodziców - odbiorą 26 czerwca świadectwa od wychowawców, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Tylko klasy ósme będą miały krótkie apele na sali gimnastycznej. Tak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w dzierżoniowskich podstawówkach, dla których organem prowadzącym jest miasto.

Nietypowy, trudny rok szkolny ze zdalną nauką w domach zakończy 26 czerwca 2288 uczniów (2094 uczniów szkół publicznych i 194 niepublicznych, w tym 243 ósmoklasistów). Ze względu na pandemię szkoły nie zorganizują tego dnia tradycyjnego, uroczystego wręczania świadectw i nagród.

Uczniowie odbiorą świadectwa od wychowawców. Podobnie będzie w przypadku stypendiów naukowych. Jeżeli będzie taka potrzeba, klasy będą dzielone na grupy. Informacje na temat godzin, gabinetów będą przekazane rodzicom i uczniom przez e-dziennik.

W dniu zakończenia roku szkolnego do szkoły wejdą tylko uczniowie (bez rodziców). W klasach trzecich i ósmych dopuszcza się wejście do klasy przedstawiciela klasowej rady rodziców.

25 czerwca w Sali Rycerskiej Smoki Edukacji - nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe odbiorą zaś najlepsi uczniowie z klas ósmych. Podobnie będzie ze stypendiami w dziedzinie twórczości artystycznej uczniów klas IV-VIII.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky24°C

JutroRain showers26°C