Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Jak będzie funkcjonował Dzierżoniów przez najbliższe dni

11-03-2020
Burmistrz Dzierżoniowa podjął decyzję o niezbędnych zmianach w funkcjonowaniu miejskich instytucji, w związku z zagrożeniem koronawirusem. Prosimy o udostępnianie tej informacji i stosowanie się do wskazanych zaleceń.

Burmistrz Dzierżoniowa podjął decyzję o niezbędnych zmianach w funkcjonowaniu miejskich instytucji, w związku z zagrożeniem koronawirusem. Prosimy o udostępnianie tej informacji i stosowanie się do wskazanych zaleceń.

Żłobek miejski, przedszkola i szkoły podstawowe

- placówki będą zamknięte od 12 marca (rodzice dzieci do ósmego roku życia mogą skorzystać z płatnego zasiłku opiekuńczego przez 14 dni, wystarczy ten fakt zgłosić u pracodawcy).

- rodzice uczniów, którzy nie mają możliwości zapewnienia dziecku opieki, mogą je jeszcze w czwartek i w piątek przyprowadzić do szkoły. Dziecko przyprowadzone do szkoły trafi do swojej klasy i będzie pod opieką jednego nauczyciela. Dzieci nie będą gromadzone w dużych grupach. Od poniedziałku placówki będą całkowicie zamknięte.

Wnioski dotyczące trwającej rekrutacji do placówek oświatowych będą przyjmowane na bieżąco, jeżeli jednak sytuacja będzie się przedłużać, to trwająca rekrutacja zostanie przedłużona.

Instytucje senioralne i opiekuńcze

- Centrum Seniora, Środowiskowy Dom Samopomocy będzie nieczynne od 12 marca, do odwołania

- Ośrodek Pomocy Społecznej – usługi opiekuńcze realizowane są na bieżąco, administracja będzie pracować normalnie, jednak rekomenduje się odwiedzanie placówki jedynie w przypadku takiej konieczności. Wstrzymane zostaje przeprowadzanie wywiadów środowiskowych w miejscu zamieszkania.


Instytucje kultury i sportu

-DOK, OSiR, basen kryty, muzeum i biblioteki od 12 marca będą całkowicie zamknięte dla klientów (odwołane są wszystkie imprezy i zajęcia cykliczne)

Urząd Miasta w Dzierżoniowie

- burmistrz i członkowie sztabu zarządzania kryzysowego pracują w systemie ciągłym, w ramach obowiązków wykonywanych przez Miejski Sztab Zarządzania Kryzysowego. Biuro Obsługi Klienta, Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Meldunkowe i kasa urzędu będą obsługiwać klientów, miejsca obsługi będą systematycznie dezynfekowane. Pozostałe wydziały będą również pracować, ale obsługa klienta będzie się odbywała wyłącznie w Biurze Obsługi Klienta. Na podobnych zasadach będzie pracował Dzierżoniowski Zarząd Budynków Mieszkalnych.

To rozwiązania wprowadzone na najbliższe dwa tygodnie. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain15°C

JutroClear sky18°C