Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

30-04-2018
Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych rywalizowali 25 kwietnia w powiatowym konkursie ‘I Know English’. W zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 finale wzięli udział uczniowie, którzy najlepiej wypadli w etapach szkolnych.

Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych rywalizowali 25 kwietnia w powiatowym konkursie ‘I Know English’. W zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 finale  wzięli udział uczniowie, którzy najlepiej wypadli w etapach szkolnych.

Spośród 88 uczestników eliminacji szkolnych przeprowadzonych w dziewięciu szkołach powiatu dzierżoniowskiego (SP4 Bielawa, SP7 Bielawa, SP 10 Bielawa, Szkoła Społeczna w Bielawie, SP3 Dzierżoniów, SP5 Dzierżoniów, SP1 Dzierżoniów i SP9 Dzierżoniów, SP Piława Dolna) do finału zakwalifikowani zostali najlepsi - wszyscy zwycięzcy w poszczególnych szkołach oraz uczniowie, którzy uzyskali 42 punktów lub więcej (na 52 możliwych), w sumie 21 uczniów.

Po części pisemnej sprawdzającej znajomość  języka angielskiego w zakresie: słuchania, gramatyki, czytania  oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii, uczestnicy przystąpili do części ustnej, sprawdzającej umiejętność  mówienia w języku angielskim.

Każdy uczestnik  zaprezentował krótką wypowiedź o sobie, po czym odpowiadał na pytania w języku angielskim. Komisja w składzie i p. Estera Nowatkowska i p. Anna Szczepaniak były mile zaskoczone umiejętnościami językowymi uczestników konkursu, które z roku na rok są coraz lepsze.

Po podsumowaniu dwóch części wyłoniono laureatów IX Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego klas trzecich ‘I Know English’:

I miejsce i tytuł Mistrza Języka Angielskiego 2018 – Kacper Gruna , Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika  w Dzierżoniowie

II miejsce – Julia Pala, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie

III miejsce – Maja Chomka, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie

Wyróżnienia:

 • Julia Cuper, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
 • Patrycja Podczaszy,  Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie
 • Filip Stolarczyk ,  Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs przeprowadzono pod honorowym patronatem Burmistrza Dzierżoniowa, przy dofinansowaniu Dzierżoniowa  z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020 oraz wydawnictwa Oxford University Press.
                                                                 
Organizatorzy konkursu: Małgorzata Krzemińska i Anna Szczepaniak


Polecane informacje:

 • Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje, zachęcać mieszkańców do sięgania po instrumenty oraz do wspólnego muzykowania. To wszystko dzięki programowi „Dzierżoniów Pełen Pasji”.

  Pasje to moc zmieniania siebie i otoczenia

  Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje,...

  Czytaj dalej
 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Witajcie w Dzierżoniowie maluszki

  Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne