Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

30-04-2018
Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych rywalizowali 25 kwietnia w powiatowym konkursie ‘I Know English’. W zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 finale wzięli udział uczniowie, którzy najlepiej wypadli w etapach szkolnych.

Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych rywalizowali 25 kwietnia w powiatowym konkursie ‘I Know English’. W zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 finale  wzięli udział uczniowie, którzy najlepiej wypadli w etapach szkolnych.

Spośród 88 uczestników eliminacji szkolnych przeprowadzonych w dziewięciu szkołach powiatu dzierżoniowskiego (SP4 Bielawa, SP7 Bielawa, SP 10 Bielawa, Szkoła Społeczna w Bielawie, SP3 Dzierżoniów, SP5 Dzierżoniów, SP1 Dzierżoniów i SP9 Dzierżoniów, SP Piława Dolna) do finału zakwalifikowani zostali najlepsi - wszyscy zwycięzcy w poszczególnych szkołach oraz uczniowie, którzy uzyskali 42 punktów lub więcej (na 52 możliwych), w sumie 21 uczniów.

Po części pisemnej sprawdzającej znajomość  języka angielskiego w zakresie: słuchania, gramatyki, czytania  oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii, uczestnicy przystąpili do części ustnej, sprawdzającej umiejętność  mówienia w języku angielskim.

Każdy uczestnik  zaprezentował krótką wypowiedź o sobie, po czym odpowiadał na pytania w języku angielskim. Komisja w składzie i p. Estera Nowatkowska i p. Anna Szczepaniak były mile zaskoczone umiejętnościami językowymi uczestników konkursu, które z roku na rok są coraz lepsze.

Po podsumowaniu dwóch części wyłoniono laureatów IX Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego klas trzecich ‘I Know English’:

I miejsce i tytuł Mistrza Języka Angielskiego 2018 – Kacper Gruna , Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika  w Dzierżoniowie

II miejsce – Julia Pala, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie

III miejsce – Maja Chomka, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie

Wyróżnienia:

 • Julia Cuper, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
 • Patrycja Podczaszy,  Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie
 • Filip Stolarczyk ,  Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs przeprowadzono pod honorowym patronatem Burmistrza Dzierżoniowa, przy dofinansowaniu Dzierżoniowa  z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020 oraz wydawnictwa Oxford University Press.
                                                                 
Organizatorzy konkursu: Małgorzata Krzemińska i Anna Szczepaniak


Polecane informacje:

 • Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na inwestycje to 31,5 mln. zł. Wśród tych najważniejszych są oczywiście zadania związane z budową, rozbudową i remontami dróg. To będzie kolejny rok poprawy infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa. Równie pracowity, ale już na pewno nie tak uciążliwy jak obecny – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć...

  Czytaj dalej
 • Domy, kościoły, ogrody pachnące miodem i przyprawami korzennymi. Jest też wieża ciśnień i wiele budynków użyteczności publicznej. A wszystko pokryte lukrowym śniegiem. Dzierżoniów z piernika - w miniaturze oczywiście – można oglądać w Młynie Hilberta.

  Zobacz piernikowy Dzierżoniów!

  Domy, kościoły, ogrody pachnące miodem i przyprawami korzennymi. Jest też wieża ciśnień i wiele budynków użyteczności publicznej. A wszystko pokryte lukrowym śniegiem. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach kolejnych.

  Ekologia - 100 drzew wzdłuż Świdnickiej i Piastowskiej

  Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowscy radni przyjęli przygotowany przez burmistrza budżet na najbliższe 12 miesięcy. Po stronie dochodów zamyka się on kwotą 142 mln 527 tys. 511 zł. Planowane wydatki to 148 mln 046 tys. 790 zł. Co kryje się za tymi liczbami?

  Finanse Dzierżoniowa w 2019 roku

  Dzierżoniowscy radni przyjęli przygotowany przez burmistrza budżet na najbliższe 12 miesięcy. Po stronie dochodów zamyka się on kwotą 142 mln 527 tys. 511 zł. Planowane wydatki...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-8°C

JutroFair-4°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne