Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Inwestycje gospodarcze Dzierżoniowa zapewniają stabilny rozwój

10-02-2020
Niedawno informowaliśmy o tym, że nasze miasto, dzięki kolejnej dużej inwestycji, staje się jednym z ośrodków elektromobilności w Polsce. To jednak nie wszystkie inwestycje gospodarcze realizowane w Dzierżoniowie.

Niedawno informowaliśmy o tym, że nasze miasto, dzięki kolejnej dużej inwestycji, staje się jednym z ośrodków elektromobilności w Polsce. To jednak nie wszystkie inwestycje gospodarcze realizowane w Dzierżoniowie.

Miniony rok był pod tym względem niezwykle dynamiczny. Działające w podstrefie firmy zdecydowały o rozpoczęciu lub rozszerzeniu swojej aktywności gospodarczej i kolejnych inwestycjach.

- To ważne dla rozwoju i stabilności gospodarki Dzierżoniowa. Każdy nowy inwestor czy nowa inwestycja działających już firm to miejsca pracy i w niedalekiej przyszłości znaczne wpływy do budżetu miasta. W minionym roku wpływ do budżetu Dzierżoniowa z podatków odprowadzanych przez działające w podstrefie firmy po raz pierwszy przekroczył kwotę 5 mln zł - mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.


Firmy, które rozpoczęły działalność na terenie dzierżoniowskiej podstrefy w 2019 roku:

 • LS Cable&System Poland - producent podzespołów do baterii zasilających samochody elektryczne
 • Connectors - producent izolowanych drutów i przewodów, urządzeń elektrycznych elektronicznych do samochodów funkcjonował już w Dzierżoniowie i w ramach rozwoju skorzystał z możliwości jakie oferuje strefa ekonomiczna


Nowe inwestycje w dzierżoniowskiej podstrefie rozpoczęte w 2019 roku:

 • Hauck Heat Treatment (obróbka metali i nakładanie powłok na metale) - rozpoczął budowę hali produkcyjnej
 • CW Lundberg – producent akcesoriów dachowych (drabinki, płotki i inne wyposażenie)  - trwa budowa zakładu
 • Grupa Selena - jeden ze światowych liderów branży chemii budowlanej, uruchomiła w Dzierżoniowie swoje główne centrum laboratoryjne. Inwestycja o wartości niemal 8 mln zł i powierzchni użytkowej ponad 4000 m2 znacząco zwiększy możliwości firmy we wdrażaniu na światowe rynki nowych rozwiązań chemii budowlanej. Dzięki temu nasze miasto ponownie, jak za czasów Diory, stało się miejscem wytwarzania nowych technologii i produktów, które trafią na światowe rynki.


W tym roku o budowie u nas nowego zakładu zdecydowała działająca u nas od niedawna spółka LS EV Poland. To będzie największa dotychczasowa inwestycja w Dzierżoniowie pod kątem zainwestowanych nakładów. Na budowę nowego zakładu, na terenie o wielkości ponad 7 hektarów, LS EV Poland zainwestuje prawie 170 milionów zł netto.  W nowej fabryce będą wytwarzane moduły umożliwiające szeregowe podłączenie ogniw akumulatorowych wykorzystywanych do produkcji akumulatorów litowo-jonownych dla branży electromobility.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky20°C

JutroPartly cloudy16°C