Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Inwestycje gospodarcze Dzierżoniowa zapewniają stabilny rozwój

10-02-2020
Niedawno informowaliśmy o tym, że nasze miasto, dzięki kolejnej dużej inwestycji, staje się jednym z ośrodków elektromobilności w Polsce. To jednak nie wszystkie inwestycje gospodarcze realizowane w Dzierżoniowie.

Niedawno informowaliśmy o tym, że nasze miasto, dzięki kolejnej dużej inwestycji, staje się jednym z ośrodków elektromobilności w Polsce. To jednak nie wszystkie inwestycje gospodarcze realizowane w Dzierżoniowie.

Miniony rok był pod tym względem niezwykle dynamiczny. Działające w podstrefie firmy zdecydowały o rozpoczęciu lub rozszerzeniu swojej aktywności gospodarczej i kolejnych inwestycjach.

- To ważne dla rozwoju i stabilności gospodarki Dzierżoniowa. Każdy nowy inwestor czy nowa inwestycja działających już firm to miejsca pracy i w niedalekiej przyszłości znaczne wpływy do budżetu miasta. W minionym roku wpływ do budżetu Dzierżoniowa z podatków odprowadzanych przez działające w podstrefie firmy po raz pierwszy przekroczył kwotę 5 mln zł - mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.


Firmy, które rozpoczęły działalność na terenie dzierżoniowskiej podstrefy w 2019 roku:

 • LS Cable&System Poland - producent podzespołów do baterii zasilających samochody elektryczne
 • Connectors - producent izolowanych drutów i przewodów, urządzeń elektrycznych elektronicznych do samochodów funkcjonował już w Dzierżoniowie i w ramach rozwoju skorzystał z możliwości jakie oferuje strefa ekonomiczna


Nowe inwestycje w dzierżoniowskiej podstrefie rozpoczęte w 2019 roku:

 • Hauck Heat Treatment (obróbka metali i nakładanie powłok na metale) - rozpoczął budowę hali produkcyjnej
 • CW Lundberg – producent akcesoriów dachowych (drabinki, płotki i inne wyposażenie)  - trwa budowa zakładu
 • Grupa Selena - jeden ze światowych liderów branży chemii budowlanej, uruchomiła w Dzierżoniowie swoje główne centrum laboratoryjne. Inwestycja o wartości niemal 8 mln zł i powierzchni użytkowej ponad 4000 m2 znacząco zwiększy możliwości firmy we wdrażaniu na światowe rynki nowych rozwiązań chemii budowlanej. Dzięki temu nasze miasto ponownie, jak za czasów Diory, stało się miejscem wytwarzania nowych technologii i produktów, które trafią na światowe rynki.


W tym roku o budowie u nas nowego zakładu zdecydowała działająca u nas od niedawna spółka LS EV Poland. To będzie największa dotychczasowa inwestycja w Dzierżoniowie pod kątem zainwestowanych nakładów. Na budowę nowego zakładu, na terenie o wielkości ponad 7 hektarów, LS EV Poland zainwestuje prawie 170 milionów zł netto.  W nowej fabryce będą wytwarzane moduły umożliwiające szeregowe podłączenie ogniw akumulatorowych wykorzystywanych do produkcji akumulatorów litowo-jonownych dla branży electromobility.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain4°C

JutroCloudy7°C