Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Inwestycje drogowe - zmiany na Cichej i Okrzei

29-07-2019
Od 1 sierpnia udostępniony zostanie wyremontowany odcinek ul. Cichej, od ul. Ząbkowickiej, do ul. Okrzei i Szpitala Powiatowego.

Od 1 sierpnia udostępniony zostanie wyremontowany odcinek ul. Cichej, od ul. Ząbkowickiej, do ul. Okrzei i Szpitala Powiatowego.
     
Prace na ul. Cichej będą od tego dnia kontynuowane na odcinku od Szpitala Powiatowego do ul. Szpitalnej. Od 1 sierpnia roboty budowlane będą też prowadzone na ul Okrzei, od ulicy Bielawskiej, do wjazdu z tej ulicy do Szpitala Powiatowego. W tym czasie otwarta dla ruchu zostanie część ul. Okrzei, od ul. Cichej do wjazdu na teren Powiatowego Szpitala. Ten etap zakończy się we wrześniu.

Z końcem sierpnia planowane jest zakończenie przebudowy ul. Cichej wraz z budową chodników i ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Spokojnej w kierunku Dobrocina (około 600 m). Do tego czasu ruch samochodowy dla pojazdów jadących z Dzierżoniowa w kierunku Dobrocina i Niemczy będzie się wciąż odbywał się objazdem przez Uciechów. Na trasie objazdu między Uciechowem a Dobrocinem na zwężonym i krętym odcinku drogi jest wprowadzona sygnalizacja świetlna.

Przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei jest największą tegoroczną inwestycją drogową Dzierżoniowa. Na jej wykonanie miasto zdobyło 3 mln zł z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. To połowa kosztów zadania, którego efektem będą kompleksowo przebudowane drogi, wraz z całą infrastrukturą, tj: chodnikami, ścieżkami rowerowymi, miejscami parkingowymi i oświetleniem ledowym.

Przez cały czas trwania tej inwestycji zachowany jest dojazd do Szpitala Powiatowego i do sąsiednich firm.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroCloudy1°C