Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Inwestycje drogowe - zmiany na Cichej i Okrzei

29-07-2019
Od 1 sierpnia udostępniony zostanie wyremontowany odcinek ul. Cichej, od ul. Ząbkowickiej, do ul. Okrzei i Szpitala Powiatowego.

Od 1 sierpnia udostępniony zostanie wyremontowany odcinek ul. Cichej, od ul. Ząbkowickiej, do ul. Okrzei i Szpitala Powiatowego.
     
Prace na ul. Cichej będą od tego dnia kontynuowane na odcinku od Szpitala Powiatowego do ul. Szpitalnej. Od 1 sierpnia roboty budowlane będą też prowadzone na ul Okrzei, od ulicy Bielawskiej, do wjazdu z tej ulicy do Szpitala Powiatowego. W tym czasie otwarta dla ruchu zostanie część ul. Okrzei, od ul. Cichej do wjazdu na teren Powiatowego Szpitala. Ten etap zakończy się we wrześniu.

Z końcem sierpnia planowane jest zakończenie przebudowy ul. Cichej wraz z budową chodników i ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Spokojnej w kierunku Dobrocina (około 600 m). Do tego czasu ruch samochodowy dla pojazdów jadących z Dzierżoniowa w kierunku Dobrocina i Niemczy będzie się wciąż odbywał się objazdem przez Uciechów. Na trasie objazdu między Uciechowem a Dobrocinem na zwężonym i krętym odcinku drogi jest wprowadzona sygnalizacja świetlna.

Przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei jest największą tegoroczną inwestycją drogową Dzierżoniowa. Na jej wykonanie miasto zdobyło 3 mln zł z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. To połowa kosztów zadania, którego efektem będą kompleksowo przebudowane drogi, wraz z całą infrastrukturą, tj: chodnikami, ścieżkami rowerowymi, miejscami parkingowymi i oświetleniem ledowym.

Przez cały czas trwania tej inwestycji zachowany jest dojazd do Szpitala Powiatowego i do sąsiednich firm.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair17°C

JutroRain12°C