Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Inwestycje drogowe - zmiany na Cichej i Okrzei

29-07-2019
Od 1 sierpnia udostępniony zostanie wyremontowany odcinek ul. Cichej, od ul. Ząbkowickiej, do ul. Okrzei i Szpitala Powiatowego.

Od 1 sierpnia udostępniony zostanie wyremontowany odcinek ul. Cichej, od ul. Ząbkowickiej, do ul. Okrzei i Szpitala Powiatowego.
     
Prace na ul. Cichej będą od tego dnia kontynuowane na odcinku od Szpitala Powiatowego do ul. Szpitalnej. Od 1 sierpnia roboty budowlane będą też prowadzone na ul Okrzei, od ulicy Bielawskiej, do wjazdu z tej ulicy do Szpitala Powiatowego. W tym czasie otwarta dla ruchu zostanie część ul. Okrzei, od ul. Cichej do wjazdu na teren Powiatowego Szpitala. Ten etap zakończy się we wrześniu.

Z końcem sierpnia planowane jest zakończenie przebudowy ul. Cichej wraz z budową chodników i ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Spokojnej w kierunku Dobrocina (około 600 m). Do tego czasu ruch samochodowy dla pojazdów jadących z Dzierżoniowa w kierunku Dobrocina i Niemczy będzie się wciąż odbywał się objazdem przez Uciechów. Na trasie objazdu między Uciechowem a Dobrocinem na zwężonym i krętym odcinku drogi jest wprowadzona sygnalizacja świetlna.

Przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei jest największą tegoroczną inwestycją drogową Dzierżoniowa. Na jej wykonanie miasto zdobyło 3 mln zł z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. To połowa kosztów zadania, którego efektem będą kompleksowo przebudowane drogi, wraz z całą infrastrukturą, tj: chodnikami, ścieżkami rowerowymi, miejscami parkingowymi i oświetleniem ledowym.

Przez cały czas trwania tej inwestycji zachowany jest dojazd do Szpitala Powiatowego i do sąsiednich firm.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
7
9
12
13
20
21
23

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy19°C

JutroClear sky23°C