Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Inwestycje drogowe - zmiany na Cichej i Okrzei

29-07-2019
Od 1 sierpnia udostępniony zostanie wyremontowany odcinek ul. Cichej, od ul. Ząbkowickiej, do ul. Okrzei i Szpitala Powiatowego.

Od 1 sierpnia udostępniony zostanie wyremontowany odcinek ul. Cichej, od ul. Ząbkowickiej, do ul. Okrzei i Szpitala Powiatowego.
     
Prace na ul. Cichej będą od tego dnia kontynuowane na odcinku od Szpitala Powiatowego do ul. Szpitalnej. Od 1 sierpnia roboty budowlane będą też prowadzone na ul Okrzei, od ulicy Bielawskiej, do wjazdu z tej ulicy do Szpitala Powiatowego. W tym czasie otwarta dla ruchu zostanie część ul. Okrzei, od ul. Cichej do wjazdu na teren Powiatowego Szpitala. Ten etap zakończy się we wrześniu.

Z końcem sierpnia planowane jest zakończenie przebudowy ul. Cichej wraz z budową chodników i ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Spokojnej w kierunku Dobrocina (około 600 m). Do tego czasu ruch samochodowy dla pojazdów jadących z Dzierżoniowa w kierunku Dobrocina i Niemczy będzie się wciąż odbywał się objazdem przez Uciechów. Na trasie objazdu między Uciechowem a Dobrocinem na zwężonym i krętym odcinku drogi jest wprowadzona sygnalizacja świetlna.

Przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei jest największą tegoroczną inwestycją drogową Dzierżoniowa. Na jej wykonanie miasto zdobyło 3 mln zł z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. To połowa kosztów zadania, którego efektem będą kompleksowo przebudowane drogi, wraz z całą infrastrukturą, tj: chodnikami, ścieżkami rowerowymi, miejscami parkingowymi i oświetleniem ledowym.

Przez cały czas trwania tej inwestycji zachowany jest dojazd do Szpitala Powiatowego i do sąsiednich firm.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroCloudy3°C