Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Im starszy - tym mocniejszy – nasz ultramaratończyk w akcji

12-06-2019
Marian Kołodziejski, nasz mistrz dwóch kółek na długich dystansach, ma w tym roku za sobą udane starty w dwóch z czterech ultramaratonów z cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich i trzech supermaratonach Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Właśnie wrócił z Pięknego Zachodu (501 km non stop), gdzie zdobył 2. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w kategorii open.

Marian Kołodziejski, nasz mistrz dwóch kółek na długich dystansach, ma w tym roku za sobą udane starty w dwóch z czterech ultramaratonów z cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich i trzech supermaratonach Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Właśnie wrócił z Pięknego Zachodu (501 km non stop), gdzie zdobył 2. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w kategorii open.

Im dłuższy dystans, tym bardziej go kręci, można rzec. Ultramaratony z kategorią open to jest to, bez czego Marian Kołodziejski nie potrafiłby się obejść. Co 100 km punkty kontrolne, trasę zawodników można śledzić na bieżąco, bo każdy z nich ma nadajnik GPS-a. Emocje, gdy trzeba się “wziąć za bary” ze zmęczeniem lub trudnymi warunkami pogodowymi. Dzierżoniowianina, który ma już na swoim koncie dwa ultramaratony rowerowe Bałtyk Bieszczady Tour o długości 1008 km i maraton rowerowy na trasie Paryż – Brest – Paryż o długości ponad 1200 km, niewiele jest w stanie zatrzymać. Prze do przodu jak czołg i jest konsekwentny w realizowaniu swojej pasji.

Dzięki niej właśnie wrócił zwycięski z drugiego w tym roku ultramaratonu rowerowego z cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich - Piękny Zachód 2019. 8 czerwca pokonał 501 km non stop przez Przełęcz Kowarską, Karpacz i Szklarską Porębę, zdobywając 1 miejsce w kategorii open.

W poprzednim ultramaratonie z tego cyklu – Piękny Wschód w kwietniu - zajął 7. miejsce, ale dostał godzinę kary za brak pieczątki w książeczce w punkcie kontrolnym i został sklasyfikowany na 24 miejscu na 160 startujących. Pokonał wówczas dystans 500 km non stop.

Przed nim dwa kolejne wyzwania: 29 czerwca Pierścień Tysiąca Jezior – 610 km i Tour de PoMorze 28-29 lipca z dystansem 740 km.

Nie licząc oczywiście “krótszych” wyścigów kolarskich, których Marian Kołodziejski ma już za sobą mnóstwo. Tylko w tym roku w supermaratonach do 300 km zdobył 2. miejsce w Śremie w kwietniu, 4. w Pabianicach koło Łodzi w maju i 3. miejsce w Łasku 2 czerwca. Wszystko to kategorii M5 (od 50 do 59 lat).

W tym roku wyzwaniem będzie dla niego finał Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym z serii UCI Gran Fondo 1 września w Poznaniu. Marian Kołodziejski zakwalifikował się do niego rok temu, pokonując dystans 120 km w 3 godziny i 1 min. W Gran Fondo World Championships Poznań 2019 wezmą udział kolarze z 56 krajów. Trzymamy więc kciuki za naszego ultramaratończyka.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy11°C

JutroCloudy13°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne