Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

"I Know English" - konkurs języka angielskiego

03-04-2019
1 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie odbył się dziesiąty Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego klas trzecich ‘I Know English’. Uczestniczyło w nim 14 uczniów szkół podstawowych z Dzierżoniowa i Bielawy, którzy najlepiej wypadli w etapie szkolnym.

1 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie odbył się dziesiąty Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego klas trzecich ‘I Know English’. Uczestniczyło w nim 14 uczniów szkół podstawowych z Dzierżoniowa i Bielawy, którzy najlepiej wypadli w etapie szkolnym.

Po części pisemnej, sprawdzającej umiejętność słuchania, gramatykę, czytanie oraz wiedzę o Wielkiej Brytanii, uczestnicy przystąpili do mówienia w języku angielskim. Polegało to na krótkiej autoprezentacji i odpowiadaniu na pytania członków komisji. Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce i tytuł Mistrza Języka Angielskiego 2019 – Bianka Pala (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielawie);
 • II miejsce – Aleksander Tęcza (Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie);
 • III miejsce – Anastazja Modrzer i Franciszek Ratyna (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielawie).


Wyróżnienia otrzymali:

 • Jan Cybart (Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie);
 • Mateusz Grzesiuk (Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie);
 • Natasza Pocztarek (Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie);
 • Aleksandra Mirecka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielawie).


Konkurs zorganizowany przez Małgorzatę Krzemińską i Annę Szczepaniak przeprowadzono pod honorowym patronatem Burmistrza Dzierżoniowa, z dofinansowaniem ze środków miasta w ramach Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain20°C

JutroFair26°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne