Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

"I Know English" - konkurs języka angielskiego

03-04-2019
1 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie odbył się dziesiąty Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego klas trzecich ‘I Know English’. Uczestniczyło w nim 14 uczniów szkół podstawowych z Dzierżoniowa i Bielawy, którzy najlepiej wypadli w etapie szkolnym.

1 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie odbył się dziesiąty Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego klas trzecich ‘I Know English’. Uczestniczyło w nim 14 uczniów szkół podstawowych z Dzierżoniowa i Bielawy, którzy najlepiej wypadli w etapie szkolnym.

Po części pisemnej, sprawdzającej umiejętność słuchania, gramatykę, czytanie oraz wiedzę o Wielkiej Brytanii, uczestnicy przystąpili do mówienia w języku angielskim. Polegało to na krótkiej autoprezentacji i odpowiadaniu na pytania członków komisji. Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce i tytuł Mistrza Języka Angielskiego 2019 – Bianka Pala (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielawie);
 • II miejsce – Aleksander Tęcza (Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie);
 • III miejsce – Anastazja Modrzer i Franciszek Ratyna (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielawie).


Wyróżnienia otrzymali:

 • Jan Cybart (Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie);
 • Mateusz Grzesiuk (Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie);
 • Natasza Pocztarek (Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie);
 • Aleksandra Mirecka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielawie).


Konkurs zorganizowany przez Małgorzatę Krzemińską i Annę Szczepaniak przeprowadzono pod honorowym patronatem Burmistrza Dzierżoniowa, z dofinansowaniem ze środków miasta w ramach Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne