Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Festiwalowe kino niezależne w Pegazie

09-05-2019
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na 12 edycję GRAND OFF. To replika festiwalu, na której zostaną wyświetlone najlepsze niezależne krótkie filmy świata. Na festiwal nadesłano 3964 filmów ze 123 krajów całego świata. Cześć z nich będzie można obejrzeć w Jazz Caffe Pegaz w DOK-u 20 maja od godz. 17.00.

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na 12 edycję GRAND OFF. To replika festiwalu, na której zostaną wyświetlone najlepsze niezależne krótkie filmy świata. Na festiwal nadesłano 3964 filmów ze 123 krajów całego świata. Cześć z nich będzie można obejrzeć w Jazz Caffe Pegaz w DOK-u 20 maja od godz. 17.00.

Łączny czas projekcji filmów, których listę można znaleźć niżej, to 162 minuty, z przerwą około 3 godziny. Bilet wstępu kosztuje tylko 5 zł. Seanse będzie można oglądać przy stolikach, będzie możliwość zakupienia czegoś co picia i jedzenia w kawiarni.
Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż.

Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej gali, która w tym roku odbędzie się 1 grudnia.

Filmy, które można będzie obejrzeć w Jazz Caffe Pegaz:

Najlepszy Scenariusz / Script
Adnan ’s father / Ojciec Adnana - 25 minut

Najlepsza Reżyseria / Directing
The Transfer / Przeniesienie - 22 minut 24 sekundy

Najlepsze Zdjęcia / Cinematography
Inside I’m Racing / Wewnątrz ścigam się - 18 minut 16 sekund

Najlepszy montaż / Film Editing
Inside I’m Racing / Wewnątrz ścigam się - 18 minut 16 sekund

Najlepsza Scenografia / Stage Production
The Peculiar Abilities of Mr Mahler / Osobliwe zdolności pana Mahlera - 29 minut 0 sekund
 
Najlepsza Rola Kobieca / Actress
I think i have a crush on you / Myślę, że się w tobie podkochuję - 9 minut 05 sekund
Najlepsza Rola Męska / Actor
The Peculiar Abilities of Mr Mahler / Osobliwe zdolności pana Mahlera – 9 minut 05 sekund
 
Najlepszy Film Fabularny / Fiction
The Transfer / Przeniesienie – 22 minuty 24 sekundy
 
Najlepszy Film Dokumentalny / Documentary Film
Abram returned alone / Abramek wrócił sam – 45 minut
 
Najlepszy Film Animowany / Animation
Concert of the fire / Koncert ognia – 6 minut 37 sekund
 
Najlepszy Film Polski / Best Polish Film
Milk / Mleko – 15 minut 18 sekund

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky18°C

JutroLight rain20°C