Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

eTwinningowe spotkanie z uczniami z Lanškroun

10-05-2018

Tańce narodowe i współczesne, gra terenowa na temat współczesnego i dawnego Dzierżoniowa oraz wycieczka do podziemnego miasta Osówka – program spotkania uczestników dwóch eTwinningowych projektów realizowanych przez dzierżoniowską Szkołę Podstawową nr 9 i Základní škola Aloise Jiráska w Lanškroun obfitował w atrakcje.

Uczniowie „Dziewiątki” gościli swych rówieśników ze szkoły partnerskiej z Czech 8 i 9 maja. Wspólnie z nimi realizują dwa projekty eTwinning: „Spacetwinning” (rozpoczęty w marcu tego roku) oraz „True stories from WW2” („Prawdziwe historie z czasów II wojny światowej” – nagrodzony w krajowych konkursach eTwinning zarówno w Czechach jak i w Polsce).

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji polskich tańców narodowych, tańca współczesnego oraz pieśni patriotycznych. Było to nawiązanie do Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego oraz obchodzonego 9 maja Dnia eTwinning pod hasłem „Dziedzictwo kulturowe”.

Później grupa eTwinnerów udała się do centrum miasta, gdzie w międzynarodowych grupach wzięła udział w grze terenowej zgłębiającej wiedzę uczestników na temat Dzierżoniowa dziś i w przeszłości. Zadania wymagały od uczniów komunikacji, ponieważ były w językach angielskim i czeskim.

Umiejętności zdobyte 8 maja i znajomości zawarte z rówieśnikami z zagranicy przydały się uczniom nazajutrz podczas wycieczki do podziemnego miasta Osówka, gdzie poznali oni kolejną prawdziwą historię z czasów II wojny światowej.

We wszystkich działaniach uczestniczył także nauczyciel z Hiszpanii Jesús Sánchez Gómez, przebywający w SP 9 w ramach projektu Erasmus+ „e+Ties: Another Look at Bilingual Education”.

Polecane informacje:

 • Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje, zachęcać mieszkańców do sięgania po instrumenty oraz do wspólnego muzykowania. To wszystko dzięki programowi „Dzierżoniów Pełen Pasji”.

  Pasje to moc zmieniania siebie i otoczenia

  Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje,...

  Czytaj dalej
 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Witajcie w Dzierżoniowie maluszki

  Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne