Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

16-01-2020
115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”.

Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

- Bez tego typu inwestycji Dzierżoniów nie zmieniałby się tak, jak możemy to obserwować. Z jednej strony dbanie o własne budynki jest czymś naturalnym, z drugiej to spory wysiłek finansowy, dlatego serdecznie gratuluję i dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy modernizując swoje budynki przyczyniają się do poprawy wizerunku i estetyki Dzierżoniowa – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Nagrody w kategorii „elewacja”


I nagroda 25 000 zł – wspólnota mieszkaniowa Ząbkowicka 45II nagroda 15 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Daszyńskiego 20


II nagroda 15 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Kościuszki 5


III nagroda 10 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Świdnicka 52-54


III nagroda 10 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Wrocławska 25


III nagroda 10 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Kilińskiego 2


IV nagroda 5 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Ciasna 22


IV nagroda 5 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Długa 3


IV nagroda 5 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Grota Roweckiego 19-21


IV nagroda 5 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Garncarska 9

Nagroda w kategorii „detal architektoniczny”


I nagroda 10 000 zł – wspólnota mieszkaniowa Mickiewicza 20Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy2°C

JutroFair4°C