Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Estetyka miasta i zieleń – czas na "Park Kusocińskiego"

09-10-2019
Teren pomiędzy ulicami Piastowską, Złotą i Świdnicką przejdzie gruntowną rewitalizację. To jeden z elementów zmian, jakie zachodzą w estetyce Dzierżoniowa, pielegnowaniu istniejących i tworzeniu nowych terenów zielonych.

Teren pomiędzy ulicami Piastowską, Złotą i Świdnicką przejdzie gruntowną rewitalizację. To jeden z elementów zmian, jakie zachodzą w estetyce Dzierżoniowa, pielegnowaniu istniejących i tworzeniu nowych terenów zielonych.

W parku zainstalowane zostaną nowe urządzenia małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne), powstanie także dojście z głównej alei do Krzyża Milenijnego. Park zyska również nowe, LED-owe oświetlenie. Oprócz pielęgnacji istniejącej zieleni będą także nowe nasadzenia. Na terenie parku powstaną specjalne "kwatery" dla kwiatów i krzewów.

W ramach kosztujących 498 tys. 991zł prac wyremontowana zostanie główna alei pomiędzy ulicami Piastowską i Świdnicką, na której będzie "Aleja Gwiazd Dzierżoniowskich Sportowców". Powstanie także dojście prowadzące do Krzyża Milenijnego. Efekt końcowy zobaczymy w maju 2020 roku.

Tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa związane z estetyką miasta i terenami zielonymi to także zagospodarowanie skweru przy ul. Wrocławskiej, Piastowskiej i Strzelniczej, który od niedawna nosi nazwę "Skweru Włókniarzy", budowa miejsc piknikowych przy Skwerze Seniora i Juniora przy ul. Kopernika i stworzenie w ich sąsiedztwie Owocowego Skweru. Nowe nasadzenia drzew i krzewów wykonywane są tekże przy innych inwestycjach. Podczas zakończonego w tym roku pierwszego etapu przebudowy osiedla Kolorowego zasadzono 200 drzew.  

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain5°C

5°C

JutroPartly cloudy9°C