Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

„Erasmus plus” – spotkanie w Czechach

28-10-2019

W dwóch czeskich miastach - Hradec Králové oraz Lanškroun – odbyło się w dniach 21-25 października  spotkanie robocze w ramach projektu Erasmus+ „Heritage around us”.Wzięły w nim udział dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej numer 9 w Dzierżoniowie.

W spotkaniu, którego tematem przewodnim była sztuka, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich z Czech i Hiszpanii oraz przedszkola z Bułgarii. Nauczyciele brali udział w wielu warsztatach artystycznych, np. w muzeum sztuki nowoczesnej w Hradec Králové, czy podczas tworzenia własnych obrazów metodą sgraffito w Litomyślu. Nauczyciele zostali zaproszeni również na zajęcia muzyczne, taneczne i folklorystyczne z udziałem dzieci. Podczas zwiedzania zamków, klasztorów, kościołów, czy podczas spacerów malowniczymi uliczkami miast uczestnicy spotkania poznawali historię oraz sztukę miast czeskich. Podczas zajęć w szkole dzieci pokazywały, w jaki sposób przyswajają wiedzę dotyczącą tematu sztuki, malarstwa czy muzyki, wykorzystując przy tym wiele nowoczesnych  i ciekawych metod nauczania.

Władze obu miast spotkały się z nauczycielami podczas konferencji, na których  omawiane zostały główne założenia projektu.

Podczas spotkania nauczycieli z koordynatorem projektu zostały omówione sprawy bieżące. Przybliżono nauczycielom korzystanie z programu padlet, colourapp, vangoyourself oraz Europeana.

Dziewiątka powoli szykuje się do spotkania w Polsce, które odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2020 roku.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky18°C

JutroLight rain20°C