Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

„Erasmus plus” – spotkanie w Czechach

28-10-2019

W dwóch czeskich miastach - Hradec Králové oraz Lanškroun – odbyło się w dniach 21-25 października  spotkanie robocze w ramach projektu Erasmus+ „Heritage around us”.Wzięły w nim udział dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej numer 9 w Dzierżoniowie.

W spotkaniu, którego tematem przewodnim była sztuka, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich z Czech i Hiszpanii oraz przedszkola z Bułgarii. Nauczyciele brali udział w wielu warsztatach artystycznych, np. w muzeum sztuki nowoczesnej w Hradec Králové, czy podczas tworzenia własnych obrazów metodą sgraffito w Litomyślu. Nauczyciele zostali zaproszeni również na zajęcia muzyczne, taneczne i folklorystyczne z udziałem dzieci. Podczas zwiedzania zamków, klasztorów, kościołów, czy podczas spacerów malowniczymi uliczkami miast uczestnicy spotkania poznawali historię oraz sztukę miast czeskich. Podczas zajęć w szkole dzieci pokazywały, w jaki sposób przyswajają wiedzę dotyczącą tematu sztuki, malarstwa czy muzyki, wykorzystując przy tym wiele nowoczesnych  i ciekawych metod nauczania.

Władze obu miast spotkały się z nauczycielami podczas konferencji, na których  omawiane zostały główne założenia projektu.

Podczas spotkania nauczycieli z koordynatorem projektu zostały omówione sprawy bieżące. Przybliżono nauczycielom korzystanie z programu padlet, colourapp, vangoyourself oraz Europeana.

Dziewiątka powoli szykuje się do spotkania w Polsce, które odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2020 roku.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
7
9
12
13
20
21
23
25
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy10°C

JutroPartly cloudy12°C