Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Elwira Chamczyńska odchodzi z SP 1

27-09-2019
Po 25 latach pracy w szkole przechodzi do pracy w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty. Od października obowiązki dyrektora SP 1 przejmie Monika Szczucka, dotychczasowy zastępca.

Po 25 latach pracy w szkole przechodzi do pracy w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty. Od października obowiązki dyrektora SP 1 przejmie Monika Szczucka, dotychczasowy zastępca.

Elwira Chamczyńska – dzierżoniowianka, absolwentka matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończyła także studia podyplomowe z informatyki, zarządzania szkołą zawodową, zarządzania oświatą i sprawowania nadzoru pedagogicznego. Od 2016 r. jest także certyfikowanym coachem.

W 1985 r. rozpoczęła pracę w ZSMR w Roztoczniku jako nauczyciel matematyki, informatyki i języka niemieckiego. W 1991 r. została dyrektorem tej placówki. Na początku lat dziewięćdziesiątych pracowała także w niepełnym wymiarze jako nauczyciel języka niemieckiego w dzierżoniowskim Ekonomiku. W lipcu 1994 r. burmistrz Dzierżoniowa powierzył Elwirze Chamczyńskiej organizację nowej, będącej jeszcze w budowie, szkoły. Szkoła ta przez 23 była znana jako Szkoła Gimnazjalna, a w jej murach pobierali naukę uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego, szkoły mistrzostwa sportowego i gimnazjum. Od 2017 roku jest to Szkoła Podstawowa nr 1.

Elwira Chamczyńska była także członkiem komisji ds. rozwoju gospodarczego Rady Miejskiej w latach 1998-2002, oraz radną powiatu dzierżoniowskiego i przewodniczącą Komisji Oświaty w latach 2014-2018. Przez ostatnie dwa lata była społecznie pracującym regionalnym koordynatorem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i organizowała jego przebieg w Dzierżoniowie. Została odznaczona tytułem „Przyjaciel z wielkim serduchem” za działalność na rzecz WOŚP. Jest członkiem honorowym wielu stowarzyszeń sportowych działających w naszym mieście. Wielokrotnie nagradzana Nagrodą Burmistrza, Kuratora Oświaty i wyróżniona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
18
19
21
26
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy16°C

JutroPartly cloudy18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne