Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Elwira Chamczyńska odchodzi z SP 1

27-09-2019
Po 25 latach pracy w szkole przechodzi do pracy w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty. Od października obowiązki dyrektora SP 1 przejmie Monika Szczucka, dotychczasowy zastępca.

Po 25 latach pracy w szkole przechodzi do pracy w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty. Od października obowiązki dyrektora SP 1 przejmie Monika Szczucka, dotychczasowy zastępca.

Elwira Chamczyńska – dzierżoniowianka, absolwentka matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończyła także studia podyplomowe z informatyki, zarządzania szkołą zawodową, zarządzania oświatą i sprawowania nadzoru pedagogicznego. Od 2016 r. jest także certyfikowanym coachem.

W 1985 r. rozpoczęła pracę w ZSMR w Roztoczniku jako nauczyciel matematyki, informatyki i języka niemieckiego. W 1991 r. została dyrektorem tej placówki. Na początku lat dziewięćdziesiątych pracowała także w niepełnym wymiarze jako nauczyciel języka niemieckiego w dzierżoniowskim Ekonomiku. W lipcu 1994 r. burmistrz Dzierżoniowa powierzył Elwirze Chamczyńskiej organizację nowej, będącej jeszcze w budowie, szkoły. Szkoła ta przez 23 była znana jako Szkoła Gimnazjalna, a w jej murach pobierali naukę uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego, szkoły mistrzostwa sportowego i gimnazjum. Od 2017 roku jest to Szkoła Podstawowa nr 1.

Elwira Chamczyńska była także członkiem komisji ds. rozwoju gospodarczego Rady Miejskiej w latach 1998-2002, oraz radną powiatu dzierżoniowskiego i przewodniczącą Komisji Oświaty w latach 2014-2018. Przez ostatnie dwa lata była społecznie pracującym regionalnym koordynatorem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i organizowała jego przebieg w Dzierżoniowie. Została odznaczona tytułem „Przyjaciel z wielkim serduchem” za działalność na rzecz WOŚP. Jest członkiem honorowym wielu stowarzyszeń sportowych działających w naszym mieście. Wielokrotnie nagradzana Nagrodą Burmistrza, Kuratora Oświaty i wyróżniona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroCloudy3°C