Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

"Dziewiątka" czołówką polskiego eTwinningu

10-06-2020
Projekt Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie „English with Friends is..FUN!!!” zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nasz projekt eTwinning 2020” w kategorii wiekowej 7-10 lat.

Projekt Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie „English with Friends is..FUN!!!” zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nasz projekt eTwinning 2020” w kategorii wiekowej 7-10 lat.

Projekt realizowali w ubiegłym roku szkolnym uczniowie obecnych klas 5a i 5e razem z rówieśnikami z Hiszpanii (CEIP Berango Merana) i z Grecji (5th Primary School NEAS SMYRNIS).

Uczniowie w ciekawy sposób doskonalili język angielski oraz poznawali swoich partnerów, ich miasta, kraje oraz tradycje i zwyczaje, np. świąteczne czy kulinarne. Każdy etap projektu wymagał od uczniów zarówno indywidualnej pracy, jak i współpracy w grupie – w szkole oraz z uczniami ze szkół partnerskich (online). Wszystkie aktywności miały na celu uatrakcyjnienie procesu nauczania i wsparcie realizacji podstawy programowej nauczania języka angielskiego w klasie czwartej szkoły podstawowej.

W chwili rozpoczęcia realizacji projektu jego uczestnicy mieli w większości 9 lat i wszyscy pracowali na TwinSpace (przestrzeń bezpiecznej współpracy uczestników projektu na platformie eTwinning) . Wymagało to stałej współpracy uczniów i nadzorujących ich pracę nauczycieli – koordynatorów. Doświadczenie to przydało się w pracy zdalnej z wykorzystaniem narzędzi komputerowych, bo w obecnym roku szkolnym uczniowie zrealizowali kolejne projekty, pracując bardzo intensywnie również podczas nauczania online.

W Polsce w eTwinning zaangażowanych jest ponad 70 tys. nauczycieli. Cieszy więc to, że właśnie pedagogom z dzierżoniowskiej „Dziewiątki” często udaje się znaleźć w czołówce nagradzanych krajowych projektów eTwinningowych. Gratulacje.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky24°C

JutroRain showers26°C