Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowskie Senioralia – w październiku będzie się działo

01-10-2019

Dni Seniora w Dzierżoniowie potrwają cały miesiąc. W programie kilkadziesiąt imprez. W tym roku Senioralia zaplanowano od 3 do 31 października. Organizatorzy zapraszają na wydarzenia z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji.

W programie prelekcje, wykłady, bezpłatne konsultacje i badania, potańcówki oraz różnorodne treningi. Będą warsztaty językowe, ekologiczne, międzypokoleniowe treningi gimnastyczne i maraton gier planszowych.  Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

W tym roku Senioralia będą się „kręciły” głównie w nowo powstałym Domu Seniora przy ul. Świdnickiej 35. Tam, oprócz dotychczasowych aktywności - jak gimnastyka, joga, czy zajęcia taneczne, które dedykowane są dla podopiecznych domu, będzie wiele okazji do spotkań dla wszystkich chętnych seniorów. Przegląd zespołów senioralnych, międzypokoleniowe warsztaty taneczne, czy spotkania z historią – to tylko niektóre propozycje na październik.

Wśród najważniejszych wydarzeń podczas Senioraliów warto wymienić Dzień otwarty, który zaplanowano 9 października - wówczas każdy mieszkaniec Dzierżoniowa będzie mógł na własne oczy zobaczyć, jaką metamorfoze przeszedł budynek przy ul. Świdnickiej 35. Warte udziału będą na pewno także aktywności w ramach Dnia Seniora, które odbędą się 23 października.

Seniorzy będą też wychodzić ze swoimi propozycjami do młodego pokolenia. Stąd w harmonogramie Senioraliów spotkania w szkołach – m.in. żywe lekcje historii.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy3°C

JutroClear sky3°C