Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowska „Lechja Lwów” liderem piłkarskiej Retro Ligi

10-07-2019
Dzierżoniowska „Lechja Lwów” została liderem piłkarskiej Retro Ligi

Lechja Lwów  na gorącym terenie w Kozienicach wywalczyła komplet punktów, pokonując dotychczasowego lidera „WKS Grodno” 2-1. Wszyscy gracze biało-zielonych spisali się świetnie.

Pierwsza część gry 6 lipca rozpoczęła się od składnych akcji biało-zielonych. W kierunku bramki gospodarzy strzelali: Dominik Chmielowiec, Marcin Nachowiak, Artrur Charciarek, Łukasz Kresa i Adam Charciarek, który był bliski zdobycia gola, jednak doświadczony golkiper WKS Grodno nie dał się zaskoczyć. Pod koniec pierwszej części gry dwie groźne sytuacje stworzyli kozieniczanie, ale w obu sytuacjach (w tym przy strzale Patryka Wójcika) Robert Grzywiński z Lechji był bezbłędny. Poczynaniami kozieniczan zręcznie kierował ex-legionista Jacek Kacprzak, w Lechji bardzo dobrze w środku pola spisywali się Artur Charciarek i Marcin Nachowiak.

Po przerwie lechici znowu z wiarą ruszyli do ataku i dość szybko przyniosło to efekt. W 59 minucie gracz rezerwowy Maciej Rojek, po podaniu od Artura Charciarka, celnym strzałem z 16 metrów, oddanym wewnętrzną częścią stopy, umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W zespole biało-zielonych zapanowała euforia, która poniosła ich do dalszych ataków. 14 minut później, ponownie M. Rojek, który tym razem otrzymał podanie od Łukasza Kresy, znowu celnie kopnął piłkę do siatki gospodarzy i zrobiło się 0-2. Kozieniczanie próbowali odrabiać straty. W 84 minucie jeden z ich ataków przyniósł bramkę kontaktową. Do końca gry emocji nie brakowało, ale wynik - ku wielkiej radości lechitów - już się nie zmienił.

Wszyscy gracze biało-zielonych spisali się świetnie. Po przejechaniu blisko 1000 kilometrów dotarli do domów o godz. 4.00 nad ranem zmęczeni, ale zadowoleni - już jako liderzy Retro Ligi 2019.

WKS Grodno - Lechja Lwów 1-2 (0-0), bramki: P. Wójcik (84) - M. Rojek (59, 73)

Lechja: Robert Grzywiński - Łukasz Nowaczyk, Mariusz Kobryń, Jerzy Orchowski, Marcin Orliński - Przemysław Natkański, Artur Charciarek, Marcin Nachowiak, Adam Charciarek - Łukasz Kresa, Dominik Chmielowiec, grali też Jarosław Kresa i Maciej Rojek (cały mecz rozegrali: Grzywiński, Kobryń, Artur Charciarek, Chmielowiec)

WKS Grodno: Daniel Wójcik, Mateusz Babula, Mateusz Liszewski, Mateusz Zając, Paweł Chołuj, Paweł Domański, Sławomir Pietrzyk, Sebastian Bartnik, Krzysztof Mastalerz, Maciej Wójcicki, Patryk Wójcik, Łukasz Grudzień, Jacek Kacprzak, Mateusz Wasita.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
18
19
21
26
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy16°C

JutroPartly cloudy18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne