Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Dzierżoniowska Grupa Nieformalna Jazzowy Pegazz '2020

15-01-2020
Po 5 latach działalności Stowarzyszenia Jazzowy Pegazz zmienia się formuła promowania muzyki jazzowej w Dzierżoniowie. Od stycznia 2020 w miejsce Stowarzyszenia Jazzowy Pegazz - jako jego kontynuacja - powstaje Dzierżoniowska Grupa Nieformalna Klub Jazzowy Pegazz. Ty też możesz zostać jej członkiem.

Po 5 latach działalności Stowarzyszenia Jazzowy Pegazz zmienia się formuła promowania muzyki jazzowej w Dzierżoniowie. Od stycznia 2020 w miejsce Stowarzyszenia Jazzowy Pegazz - jako jego kontynuacja - powstaje Dzierżoniowska Grupa Nieformalna Klub Jazzowy Pegazz. Ty też możesz zostać jej członkiem.

To inicjatywa, której celem jest granie i słuchanie muzyki na żywo. Pozwoli wielu osobom realizować swoje pasje muzyczne, wymieniać się płytami winylowymi i kompaktowymi, fachową prasą i książkami, a przy okazji spędzić aktywnie czas wolny i zawiązać muzyczne przyjaźnie. Organizatorzy planują spotkania i koncerty jazzowe, wspólne wyjazdy na koncerty jazzowe do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i swingujące potańcówki w Jazz Caffe Pegaz.

Członkiem GKN Klub Jazzowy Pegazz może zostać każdy, kto lubi jazz, blues, gospel, rock, a nawet rap. Spotkania klubowe odbywać się będą - tak jak dotychczas - w ostatni czwartek miesiąca. Każdy członek DGN Klub Jazzowy Pegazz będzie mógł skorzystać z ulgi członkowskiej przy zakupie biletów na koncert firmowany przez Klub Jazzowy Pegazz, dokonując wcześniej comiesięcznej składki członkowskiej w wysokości 7 złotych. DGN Klub Jazzowy Pegazz będzie miał swój znak firmowy oraz stronę na facebooku (w miejscu dotychczasowej strony Stowarzyszenia Jazzowy Pegazz Dzierżoniów).

Na pierwsze spotkanie Dzierżoniowskiej Grupy Nieformalnej Klub Jazzowy Pegazz p.o. szefa DGN Klub Jazzowy Pegazz Mateusz Cegiełka zaprasza dotychczasowych bywalców jazzowych czwartków oraz wszystkich sympatyków dobrej muzy. Spotkanie odbędzie się w Jazz Caffe Pegaz DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w najbliższy czwartek 16 stycznia o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

W programie m.in. kolędy na jazzowo i wspólne śpiewanie, minirecital Tadeusza Nestorowicza, prezentacja archiwalnego materiału wideo z inauguracji działalności Stowarzyszenia Jazzowy Pegazz  i zamknięcie jego działalności, przedstawienie planów koncertowych firmowanych przez DGN Klub Jazzowy Pegazz, premiera filmowego reportażu Piotra Tomickiego (Jazz Fokus) pt. Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dzierżoniowie - 25 kwietnia 2019.

W najbliższym czasie planowane są też koncerty z cyklu „Jazz fajny jest” firmowane przez DGN Klub Jazzowy Pegazz:

 • 30 stycznia, godz. 19.00 - Lenda/Kozub, Jazz przy świecach ( cena biletu - 20 zł).
 • 27 lutego, godz.19.00 - Joanna Ślipko & Lub Jazz Band ( cena biletu - 25 zł) .
 • 26 marca, godz.19.00 - Bogdan Janeczek Quintet (cena biletu - 20 zł).
 • 30 kwietnia, godz. 19.00 - New Bone  MDJ'2020 (cena biletu - 35zł).
 • 21 maja, godz. 19.00 - The Sound Pack Vocal Group (cena biletu - 40 zł).
 • 25 czerwca, godz. 19.00 - Marcin Fic Quartet (cena biletu - 20 zł).

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

1°C

JutroPartly cloudy4°C