Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowscy Mistrzowie Pięknego Czytania

26-04-2018
Uczniowie ze wszystkich dzierżoniowskich szkół podstawowych rywalizowali w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Mistrz Pięknego Czytania" dla klas I-III. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 9 im. M. Kopernika w Dzierżoniowie.

Uczniowie ze wszystkich dzierżoniowskich szkół podstawowych rywalizowali w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Mistrz Pięknego Czytania" dla klas I-III. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 9 im. M. Kopernika w Dzierżoniowie.

Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Zadaniem konkursowym było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu prozy. Czas prezentacji nie mógł przekroczyć 2 minut. Uczestników oceniało  jury w składzie: Beata Gil (neurologopedia), Aneta Kunecka- Kramarz (nauczyciel-bibliotekarz), Sandra Stachowska (psycholog) oraz Katarzyna Szkwarek (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej). Przy ocenianiu czytania komisja konkursowa  brała pod uwagę: wyrazistość i dykcję, interpretację czytanego tekstu, ogólne wrażenie artystyczne oraz płynność i bezbłędność czytania.

MISTRZAMI PIĘKNEGO CZYTANIA zostali:

uczniowie klas I:
I miejsce- Mateusz Kaczmarek, Szkoła Podstawowa nr 3
II miejsce- Julia Hryniewicz, Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce- Oliwier Drożdż, Szkoła Podstawowa nr 9

uczniowie klas II:
I miejsce- Mateusz Grzesiuk, Szkoła Podstawowa nr 9
II miejsce- Aleksandra Matusiak, Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce-Zuzanna Krechowiecka, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

uczniowie klas III:
I miejsce- Hanna Chorążyczewska, Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce- Tomasz Górecki, Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce- Kacper Kossakowski, Szkoła Podstawowa nr 5

Konkurs  organizowany był pod honorowym patronatem Burmistrza Dzierżoniowa i finansowany  ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniowa w ramach Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Polecane informacje:

 • Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na inwestycje to 31,5 mln. zł. Wśród tych najważniejszych są oczywiście zadania związane z budową, rozbudową i remontami dróg. To będzie kolejny rok poprawy infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa. Równie pracowity, ale już na pewno nie tak uciążliwy jak obecny – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć...

  Czytaj dalej
 • Domy, kościoły, ogrody pachnące miodem i przyprawami korzennymi. Jest też wieża ciśnień i wiele budynków użyteczności publicznej. A wszystko pokryte lukrowym śniegiem. Dzierżoniów z piernika - w miniaturze oczywiście – można oglądać w Młynie Hilberta.

  Zobacz piernikowy Dzierżoniów!

  Domy, kościoły, ogrody pachnące miodem i przyprawami korzennymi. Jest też wieża ciśnień i wiele budynków użyteczności publicznej. A wszystko pokryte lukrowym śniegiem. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach kolejnych.

  Ekologia - 100 drzew wzdłuż Świdnickiej i Piastowskiej

  Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowscy radni przyjęli przygotowany przez burmistrza budżet na najbliższe 12 miesięcy. Po stronie dochodów zamyka się on kwotą 142 mln 527 tys. 511 zł. Planowane wydatki to 148 mln 046 tys. 790 zł. Co kryje się za tymi liczbami?

  Finanse Dzierżoniowa w 2019 roku

  Dzierżoniowscy radni przyjęli przygotowany przez burmistrza budżet na najbliższe 12 miesięcy. Po stronie dochodów zamyka się on kwotą 142 mln 527 tys. 511 zł. Planowane wydatki...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-8°C

JutroFair-4°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne