Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniów reaguje na sytuację związaną z koronawirusem

10-03-2020
Burmistrz Dzierżoniowa zdecydował o czasowym odwołaniu wydarzeń i imprez organizowanych przez miasto i rekomenduje podobne rozwiązanie lokalnym organizacjom pozarządowym i podmiotom prywatnym.

Burmistrz Dzierżoniowa zdecydował o czasowym odwołaniu wydarzeń i imprez organizowanych przez miasto i rekomenduje podobne rozwiązanie lokalnym organizacjom pozarządowym i podmiotom prywatnym.

- Według informacji przekazywanych przez właściwe służby w Dzierżoniowie i w naszej najbliższej okolicy nie ma tej chwili stwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Jednak obserwując rozwój sytuacji, uznałem, że ze względów bezpieczeństwa, a także profilaktyki, trzeba podjąć taką decyzję. Jest ona zgodna z opublikowaną w niedzielę rekomendacją Głównej Inspekcji Sanitarnej i informacjami przekazywanymi przez Wojewodę Dolnośląskiego – wyjaśnia Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Zaplanowane na czwartek spotkanie burmistrza z mieszkańcami w sprawach związanych z dzierżoniowską ciepłownią na pewno się odbędzie, ale w innym terminie i poprzedzone zostanie wcześniejszą informacją. W dzierżoniowskim Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano już decyzję umarzającą postępowanie, które było prowadzone na wniosek inwestora.

Czas, w którym w Dzierżoniowie nie będą odbywały się imprezy i wydarzenia gromadzące większe grupy osób planowany jest do końca marca, ale jest on również uzależniony od rozwoju sytuacji na terenie naszego województwa.
 
- Zwracam się też z prośbą do mieszkańców, o zwrócenie szczególnej uwagi na seniorów, którzy są grupą najbardziej zagrożoną i pomoc osobom starszym w zakupach żywności, czy w zaopatrzeniu w leki. Seniorów proszę o ograniczanie przebywania w miejscach publicznych – mówi burmistrz Dzierżoniowa.

Bieżące komunikaty na temat sytuacji związanej z koronawirusem będą publikowane na stronie www.dzierzoniow.pl, w lokalnych mediach oraz na oficjalnym fanpagu burmistrza i Dzierżoniowa.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain15°C

JutroClear sky18°C