Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniów Pełen Pasji - w barwach Lechji Lwów w Retro Lidze

08-04-2019
Dzierżoniowska drużyna retroligi z napisem Dzierżoniów Nastraja Pozytywnie

Inauguracja rozgrywek Retro Ligi 2019 za nami! Po raz pierwszy po blisko 80 latach, 6 kwietnia w Łowiczu, drużyna pod niezwykle ważną dla polskiego futbolu nazwą Lechja Lwów (stworzona przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej 58 pułku piechoty) wybiegła na boisko i... zremisowała łowickim WKS-em 10 pp 1-1.

Taki wynik to ogromna zasługa bramkarza gospodarzy Andrzeja Włodarczyka, który kilka razy bronił w sytuacjach zdawało się, że zupełnie beznadziejnych. Lechici prowadzenie uzyskali około 15 minuty, kiedy to podanie Marcina Orlińskiego na bramkę zamienił Adam Charciarek. Gola na wagę remisu łowiczanie zdobyli 5 minut przed przerwą z jednego z niezbyt licznych kontrataków.

W drugiej części gry Lechja od około 65 minuty grałą z przewagą jednego zawodnika, gdyż futbolista gospodarzy za niesportowe zachowanie usunięty został z boiska. Nacisk gości stał się jeszcze mocniejszy, ale zwycięskiego gola zdobyć się nie udało.
 
Drużyna Lechji (taki zapis stosowano w latach trzydziestych) zagrała dobre zawody, jednak zabrakło jej trochę szczęścia. Wszyscy gracze biało-zielonych zasługują na mniejsze lub większe pochwały, ale bez wątpienia najbardziej wyróżniał się tego dnia ofensywny środkowy pomocnik "lwowskiego" (dzierżoniowskiego) zespołu Albert Połubiński.
 
Warto dodać, że przy akompaniamencie rekonstruktorskiej orkiestry wojskowej przed meczem wszyscy zebrani na stadionie odśpiewali hymn państwowy, a na trybunach zobaczyć można było m.in. znanego historyka, profesora Wiesława Jana Wysockiego.
 
Lechja wystapiła w składzie: Robert Grzywiński (cały mecz) - Jerzy Orchowski, Mariusz Kobryń (cały mecz), Łukasz Nowaczyk, Adam Charciarek, Marcin Orliński, Artur Charciarek, Marcin Nachowiak, Albert Połubiński (cały mecz), Łukasz Kresa i Przemysław Natkański. Grali też: Łukasz Przygocki, Jarosław Kresa, Maciej Rojek, Bartosz Świgoń, Sławomir Banaś i Łukasz Ostrek.
 
W drugim meczu I kolejki: Śmigły Wilno uległ w Warszawie WKS Grodno (Kozienice) 0-5.

Projekt "Lechja Lwów w Retro Lidze" wsparty został ze środów dzierżoniowskiego programu "Dzierżoniów pełen pasji".
Następny mecz, z WKS 37 pułku piechoty Kutno rozegrany zostanie 3 maja w Dzierżoniowie.
 
Żródło: Lechja Lwów 

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne