Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniów Pełen Pasji - czym jest krumping?

26-09-2019
Nasze miasto miało swoich reprezentantów na European Buck Session (EBS) - Mistrzostwach Świata w tańcu Krump. Julia Stawska i Jakub Ciąpała z największych zawodów tańca Krump na świecie wrócili z sukcesami.

Nasze miasto miało swoich reprezentantów na European Buck Session (EBS) - Mistrzostwach Świata w tańcu Krump w niemieckim mieście Düsseldorf. Julia Stawska i Jakub Ciąpała z największych zawodów tańca Krump na świecie wrócili z sukcesami.

Krumping narodził się na niebezpiecznych ulicach Los Angeles, które znane były z ogromnej ilości gangów. To uliczny taniec stanowiący odłam hip-hopu, którego korzenie sięgają tradycyjnych tańców afrykańskich. Jego znakiem rozpoznawczym są energiczne i agresywne ruchy, które mogą przypominać rozpoczynającą się bójkę. Stworzony został po to, aby tancerze mogli pokazać swoje emocje, a także rozładować stres codziennego życia. Wszystko co chcą wyrazić, musi zostać przedstawione za pomocą rąk, ramion, twarzy oraz nóg. Nie ma tu miejsca na naruszanie nietykalności cielesnej i przemoc.

Dzierżoniowianie startowali na EBS aż w trzech kategoriach. Pierwszego dnia wzięli udział w pokazach specjalnych, prezentując swoje show wraz z grupą Polish Krump Movement. Dzień później Julia Stawska po wcześniejszych udanych preselekcjach dostała się do najlepszej ósemki osób w kategorii „junior” (do lat 18). Po pierwszej wygranej walce z uczestnikiem z Indii uległa reprezentantce Japonii, tym samym dochodząc do najlepszej czwórki na całym świecie.

Kilka chwil później taneczny duet z Dzierżoniowa stanął wraz ze swoimi przyjaciółmi z Wrocławia i Katowic do walk w team battle. To wyjątkowa forma walk, polegająca na konfrontacji umiejętności reprezentacji tanecznych z całego świata. Jakubowi i Julii udało się znaleźć w najlepszej piątce tancerzy, co jest ogromnym sukcesem. Mistrzostwa świata odbywały się w niemieckim Düsseldorf dniach 21-22 września.

Wyjazd młodych tancerzy na mistrzostwa dofinansowany był z projektu „Dzierżoniów Pełen Pasji”.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroCloudy3°C