Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniów – co z egzaminami gimnazjalnymi?

09-04-2019
Szkolny korytarz z uczniami podczas przerwy lekcyjnej

Środowe, czwartkowe i piątkowe egzaminy uczniów kończących trzecią i zarazem ostatnią klasę gimnazjów odbędą się normalnie. Zostaną one przeprowadzone w salach gimnastycznych.

W środę uczniowie zdawać będą część humanistyczną (język polski, historia, widza o społeczeństwie), w czwartek matematyczno-przyrodniczą, a w piątek języki obce. I właśnie część egzaminu z języków obcych jest najbardziej skomplikowana w kontekście strajku, ponieważ do jej przeprowadzenia konieczna jest znacznie większa liczba egzaminatorów.

W Dzierżoniowie nie będzie też problemu z zapewnieniem odpowiednich warunków dla uczniów z dysfunkcjami, dla których zgodnie z obowiązującymi przepisami egzaminy odbywać się będą w osobnych klasach (czas egzaminu jest w tym przypadku dłuższy) lub razem z wszystkimi uczniami, za zgodą rodziców.  

- Funkcjonujący w Dzierżoniowie sztab zajmuje się już kwestią organizacji przyszłotygodniowych (15, 16, 17 kwietnia) egzaminów ósmoklasistów. Staramy się również przygotować rozwiązania na wypadek, gdyby strajk nauczycieli miał być bardzo długi. Postaramy się zaoferować rodzicom możliwość pozostawiania dzieci pod fachową opieką, choć ze względu na skalę tego przedsięwzięcia, tj. liczbę dzieci, będzie to trudne – mówi Dariusz Kucharski burmistrz Dzierżoniowa.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne