Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniów – co z egzaminami gimnazjalnymi?

09-04-2019
Szkolny korytarz z uczniami podczas przerwy lekcyjnej

Środowe, czwartkowe i piątkowe egzaminy uczniów kończących trzecią i zarazem ostatnią klasę gimnazjów odbędą się normalnie. Zostaną one przeprowadzone w salach gimnastycznych.

W środę uczniowie zdawać będą część humanistyczną (język polski, historia, widza o społeczeństwie), w czwartek matematyczno-przyrodniczą, a w piątek języki obce. I właśnie część egzaminu z języków obcych jest najbardziej skomplikowana w kontekście strajku, ponieważ do jej przeprowadzenia konieczna jest znacznie większa liczba egzaminatorów.

W Dzierżoniowie nie będzie też problemu z zapewnieniem odpowiednich warunków dla uczniów z dysfunkcjami, dla których zgodnie z obowiązującymi przepisami egzaminy odbywać się będą w osobnych klasach (czas egzaminu jest w tym przypadku dłuższy) lub razem z wszystkimi uczniami, za zgodą rodziców.  

- Funkcjonujący w Dzierżoniowie sztab zajmuje się już kwestią organizacji przyszłotygodniowych (15, 16, 17 kwietnia) egzaminów ósmoklasistów. Staramy się również przygotować rozwiązania na wypadek, gdyby strajk nauczycieli miał być bardzo długi. Postaramy się zaoferować rodzicom możliwość pozostawiania dzieci pod fachową opieką, choć ze względu na skalę tego przedsięwzięcia, tj. liczbę dzieci, będzie to trudne – mówi Dariusz Kucharski burmistrz Dzierżoniowa.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain20°C

JutroFair26°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne