Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

12-04-2018
W piątek w 78. rocznicę złożenia Urny z Ziemią z Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny odbędzie się manifestacja parabiotyczna, w trakcie której oddany zostanie hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości pod patronatem burmistrza Dzierżoniowa organizuje Zespół Szkół nr 3 i Muzeum Miejskie. Tego dnia zapraszamy także do dzierżoniowskiego rynku na otwarcie wystawy plenerowej „O Niepodległą. Rok 1914”.

W piątek w 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i w 23. rocznicę złożenia Urny z Ziemią z Polskiego Cmentarza w Katyniu pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny odbyła się manifestacja patriotyczna, w trakcie której oddano hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości pod patronatem burmistrza Dzierżoniowa zorganizował Zespół Szkół nr 3 i Muzeum Miejskie. Tego dnia odłonięto także w rynku wystawę plenerową „O Niepodległą. Rok 1914”.

Piątkowe uroczystości były jednym z elementów trwającego Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległosci.

Program uroczystości

Skwer Solidarności – Pomnik Pamięci Losów Ojczyzny, godz. 13.00

 • odśpiewanie hymnu Polski;
 • słowo okolicznościowe – Mateusz Cegiełka;
 • część artystyczna – uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Kombatantów RP;
 • odczytanie listu prezesa stowarzyszenia „Dolnośląska Rodzina Katyńska” Ludmiła Błażejczyka;
 • katyński Apel Pamięci – Mateusz Cegiełka i Grupa Rekonstrukcji Historycznej 58. Pułku Piechoty;
 • złożenie wiązanek pod Ponikiem Pamięci Losów Ojczyzny, w miejscu wmurowania urny z ziemią z Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu;
 • wystąpienie burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego;
 • odśpiewanie Roty i zakończenie uroczystości.  Rynek w Dzierżoniowie, godzina 14.00

 • otwarcie wystawy plenerowej „O Niepodległą. Rok 1914”, przy udziale Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58. Pułku Piechoty.

Polecane informacje:

 • Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje, zachęcać mieszkańców do sięgania po instrumenty oraz do wspólnego muzykowania. To wszystko dzięki programowi „Dzierżoniów Pełen Pasji”.

  Pasje to moc zmieniania siebie i otoczenia

  Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje,...

  Czytaj dalej
 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Witajcie w Dzierżoniowie maluszki

  Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers13°C

JutroPartly cloudy14°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne