Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Duże dofinansowanie do wymiany starych pieców

12-12-2019
1 mln 122 tys. zł trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ramach uruchamianego właśnie projektu wymienią stare piece węglowe na ekologiczne źródła ciepła, np.: podłączenie do sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, elektryczne i projekty hybrydowe (fotowoltaika i pompa powietrza, ogrzewanie elektryczne zasilane fotowoltaiką). Fot: Marcin Łubkowski

1 mln 122 tys. zł trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ramach uruchamianego właśnie projektu wymienią stare piece węglowe na ekologiczne źródła ciepła, np.: podłączenie do sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, elektryczne i projekty hybrydowe (fotowoltaika i pompa powietrza, ogrzewanie elektryczne zasilane fotowoltaiką).

- To kolejny ważny krok w kierunku czystego powietrza i prawdziwe działanie na rzecz naszego środowiska. Nasz udział w tym przedsięwzięciu pozwoli na wymianę ponad trzydziestu starych, nieekologicznych instalacji grzewczych w domkach jednorodzinnych. To projekt podobny do tego, który zakończyliśmy w tym roku w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznych. Mieszkańcy otrzymali na to aż 85% dofinansowania. Przez cały czas szukamy rozwiązań i zewnętrznych pieniędzy, dzięki którym z tak atrakcyjnego dofinansowania będą mogły skorzystać wspólnoty mieszkaniowe – zapewnia Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.   
 
 Całkowita wartość projektu „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Obszaru Ziemi Dzierżoniowsko-Kłodzko-Ząbkowickiej (ZKD)” to kwota 7 mln 764 tys zł. Zrealizują go wspólnie „Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość” (lider) oraz samorządy Dzierżoniowa, Gminy Dzierżoniów, Pieszyc, Niemczy i Ząbkowic Śląskich.

Więcej informacji na ten temat mieszkańcy Dzierżoniowa mogą uzyskać pod numerem telefonu 74 645 08 05.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy2°C

JutroFair4°C