Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Czas decyzji i głosowania – budżet obywatelski

04-05-2016
Znamy już pełną listę inwestycji i wydarzeń, na które będziemy mogli zagłosować w Budżecie Obywatelskim Dzierżoniowa. Karta do głosowania, zraz z informacją o każdym projekcie trafiła do mieszkańców wraz z najnowszym „Gońcem”. Warto także spojrzeć, kiedy i w których miejscach staną mobilne punktu do głosowania.

Znamy już pełną listę inwestycji i wydarzeń, na które będziemy mogli zagłosować w Budżecie Obywatelskim Dzierżoniowa. Karta do głosowania wraz z informacją o każdym projekcie trafiła do mieszkańców z najnowszym „Gońcem”. Warto także spojrzeć, kiedy, i w których miejscach staną mobilne punkty do głosowania.

Dzierżoniowski Budżet Obywatelski to milion złotych i specjalnie wydzielone z tej kwoty 100 tys. zł na Młodzieżowy Budżet Obywatelski.

Etap przygotowania i zgłaszania zadań do pierwszego w historii Dzierżoniowa budżetu partycypacyjnego za nami. Teraz część najważniejsza.

Głosować będziemy od 23 maja do 10 czerwca. Każdy z mieszkańców może oddać tylko jeden głos, co będzie weryfikowane poprzez numer PESEL.

Swój głos możemy oddać w sposób tradycyjny, zaznaczając na karcie do głosowania odpowiednią pozycję, lub on-line poprzez specjalnie przygotowaną aplikację do głosowania. Będzie ona dostępna na stronie www.dzierzoniow.pl.

Urny staną w Urzędzie Miasta w Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji. Tutaj głosować będziemy mogli codziennie w godzinach pracy urzędu (pn. 7.30-15.30, wt. 7.30-16.30, śr. 7.30-15.30, czw. 7.30-15.30, pt. 7.30-15.00).

Swój głos możemy także oddać w punkcie mobilnym:

 • 23 maja - w Rynku (godz. 10.00-18.00);
 • 28 i 29 maja (Dni Dzierżoniowa) - na Stadionie Miejskim (godz. 14.00-19.00);
 • 31 maja - przy ul. Sikorskiego w okolicach placów zabaw (godz. 10.00-18.00);
 • 2 czerwca - przy ul. Kopernika w okolicy SP 9 (godz. 10.00-18.00);
 • 7 czerwca - na os. Tęczowym przy PP 7 (godz. 10.00-18.00).

Opisy inwestycji i wydarzeń, na które możemy głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzierżoniowa (PDF 3,58 MB, strony 9-14)

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair14°C

JutroClear sky18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne