Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Czas decyzji i głosowania – budżet obywatelski

04-05-2016
Znamy już pełną listę inwestycji i wydarzeń, na które będziemy mogli zagłosować w Budżecie Obywatelskim Dzierżoniowa. Karta do głosowania, zraz z informacją o każdym projekcie trafiła do mieszkańców wraz z najnowszym „Gońcem”. Warto także spojrzeć, kiedy i w których miejscach staną mobilne punktu do głosowania.

Znamy już pełną listę inwestycji i wydarzeń, na które będziemy mogli zagłosować w Budżecie Obywatelskim Dzierżoniowa. Karta do głosowania wraz z informacją o każdym projekcie trafiła do mieszkańców z najnowszym „Gońcem”. Warto także spojrzeć, kiedy, i w których miejscach staną mobilne punkty do głosowania.

Dzierżoniowski Budżet Obywatelski to milion złotych i specjalnie wydzielone z tej kwoty 100 tys. zł na Młodzieżowy Budżet Obywatelski.

Etap przygotowania i zgłaszania zadań do pierwszego w historii Dzierżoniowa budżetu partycypacyjnego za nami. Teraz część najważniejsza.

Głosować będziemy od 23 maja do 10 czerwca. Każdy z mieszkańców może oddać tylko jeden głos, co będzie weryfikowane poprzez numer PESEL.

Swój głos możemy oddać w sposób tradycyjny, zaznaczając na karcie do głosowania odpowiednią pozycję, lub on-line poprzez specjalnie przygotowaną aplikację do głosowania. Będzie ona dostępna na stronie www.dzierzoniow.pl.

Urny staną w Urzędzie Miasta w Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji. Tutaj głosować będziemy mogli codziennie w godzinach pracy urzędu (pn. 7.30-15.30, wt. 7.30-16.30, śr. 7.30-15.30, czw. 7.30-15.30, pt. 7.30-15.00).

Swój głos możemy także oddać w punkcie mobilnym:

 • 23 maja - w Rynku (godz. 10.00-18.00);
 • 28 i 29 maja (Dni Dzierżoniowa) - na Stadionie Miejskim (godz. 14.00-19.00);
 • 31 maja - przy ul. Sikorskiego w okolicach placów zabaw (godz. 10.00-18.00);
 • 2 czerwca - przy ul. Kopernika w okolicy SP 9 (godz. 10.00-18.00);
 • 7 czerwca - na os. Tęczowym przy PP 7 (godz. 10.00-18.00).

Opisy inwestycji i wydarzeń, na które możemy głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzierżoniowa (PDF 3,58 MB, strony 9-14)

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Można już sprawdzić jak działa usługa, która wprowadza spore zmiany w rozliczaniu podatków. Na portalu podatkowym podatki.gov.pl uruchomiono nową usługę Twój e-PIT. Pozwala ona sprawdzić nasze zeznanie podatkowe przygotowane przez Urząd Skarbowy i zdecydować, czy z niego skorzystać czy wypełnić zeznanie podatkowe samodzielnie.

  Twój e-PIT - rozliczenie podatku internetem

  Można już sprawdzić jak działa usługa, która wprowadza spore zmiany w rozliczaniu podatków. Na portalu podatkowym podatki.gov.pl uruchomiono nową usługę Twój e-PIT. Pozwala...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy6°C

JutroCloudy6°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne