Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Czas decyzji - głosuj i zmieniaj Dzierżoniów

17-05-2019

Już od poniedziałku możemy wskazywać swoich faworytów w budżecie obywatelskim Dzierżoniowa. Tym razem swój głos można oddać na jeden, dwa lub trzy projekty.

Mieszkańcy Dzierżoniowa już po raz czwarty zdecydują o tym, na jakie inwestycje i wydarzenia przeznaczyć milion złotych. Tym razem każdy może wskazać jedną, dwie lub trzy z dwunastu tegorocznych propozycji.

Głosowanie internetowe trwa od 20 maja do 7 czerwca. Wyniki poznamy do 25 czerwca.

W poniedziałek na dzierżoniowskim rynku powstanie specjalna strefa, w której będziemy mogli oddać swoje głosy i usłyszeć odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy od godziny 8.00 do 16.00.

Specjalne miejsce do głosowania znajdziemy również podczas Dni Dzierżoniowa i Dzierżoniowskich Prezentacji, które odbędą się 25 i 26 maja. Przez cały czas w oddawaniu swoich głosów będą pomagać pracownicy urzędu. W tym celu zapraszamy do biura promocji w Rynku, w godzinach pracy urzędu.

Głosuj w Dzierżoniowskim Budżecie Obywatelskim

Jak zagłosować?

Na stronie www.dzierzoniow.pl w dniu głosowania zostanie uruchomiony specjalny moduł. Wystarczy kliknąć „Oddaj głos w DBO 2019” i wypełnić wymagane rubryki. Interaktywny formularz do głosowania zawiera numery, nazwy i krótkie opisy zadań oraz pola do wpisania imienia, nazwiska, numeru PESEL i imienia matki głosującego. Można zagłosować tylko raz, wybierając jedno, dwa lub trzy zadania z listy do głosowania.

Nie masz w domu komputera? Nic nie szkodzi! Możesz zagłosować w Biurze Promocji Urzędu Miasta w Dzierżoniowie lub w punkcie mobilnym – dmuchanym namiocie, który pojawi się kilkukrotnie w różnych punktach miasta i na Dniach Dzierżoniowa na terenie OSiR-u.

Zadania, na które można oddać głos w DBO 2019:

1. Park zabaw dla psów

 • lokalizacja: Park na os. Błękitnym

 • celem projektu jest stworzenie w przestrzeni parkowej ogrodzonej przestrzeni dla czworonogów z wydzieloną strefą wybiegu, rekreacyjną i treningową z torem przeszkód, podestami itd., w której można by było puścić psa luzem, by się wybiegał, zgodnie z przepisami i bez obaw, że będzie to komuś przeszkadzało.


2. Zatrzymajmy wodę w mieście – ogrody deszczowe w Dzierżoniowie

 • lokalizacja: Obiekty szkolne i inne obiekty miejskie (ogólnodostępne), także budynki mieszkalne.

 • ogrody deszczowe to rośliny hydrofitowe (odporne na zalewanie i suszę) posadzone w gruncie lub pojemnikach, oczyszczające wodę deszczową z dachów lub powierzchni nieprzepuszczalnych. Powodują transpirację wody, poprawiając mikroklimat, ograniczając szybki spływ wody do kanalizacji deszczowej, zalewanie itd.

3. Hip-Hop Festiwal

 • lokalizacja: Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

 • projekt zakłada organizację koncertu muzyki hip-hop (przykładowi wykonawcy: Paluch, ReTo, Bedoes, Pro8l3m, Young Igi, Ja-rapowanie).


4. 2020 drzew w Dzierżoniowie w 2020 roku

 • lokalizacja: Tereny zielone należące do miasta, ze szczególnym uwzględnieniem sąsiedztwa zakładów przemysłowych, ciągów pieszych, rowerowych i miejskich parkingów.

 • opis: Projekt dotyczy zakupu i nasadzenia ukształtowanych lub częściowo ukształtowanych sadzonek drzew na terenach miejskich.


5. Książkomat – urządzenie do samoobsługowego, całodobowego wypożyczania i zwrotu książek

 • lokalizacja: Centrum miasta lub okolice budynku filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

 • opis: Projekt zakłada uruchomienie książkomatu – całodobowego urządzenia do samodzielnego odbioru zamówionych książek, umożliwiające wypożyczenie i oddawanie książek z biblioteki o każdej porze, również podczas dni wolnych od pracy.


6. Sieć miejsc rekreacyjnych do gry w bule

 • lokalizacja: Okolice placów zabaw i parków przy ul. Złotej i ul. Sikorskiego, os. Kolorowym, Złotym, Różanym, Zielonym, Makowym i Andersa, Skwer Juniora i Seniora.

 • opis: Projekt zakłada budowę łatwo dostępnych miejsc rekreacyjnych o wymiarach 3 x 15 m lub 4 x 15 m, o różnych podłożach. do gry w bule w pobliżu największych skupisk mieszkaniowych w mieście.


7. Ławki solarne – dobra energia

 • lokalizacja: Np. pas zieleni nad rzeką Piławą, przy ul. Bat. Chłopskich, park przy murach miejskich. (skrzyżowanie Piłsudskiego i Miodowej i w okolicach synagogi), Aleja Bajkowych Gwiazd, plac zabaw na ul. Klonowej, park im. Kusocińskiego.

 • opis: Projekt zakłada montaż 6 ławek solarnych na terenie Dzierżoniowa. Posiadają one akumulatory ładowane przez moduły solarne, dwa złącza USB i ładowarkę indukcyjną, zapewniając mieszkańcom bezpłatny, przyjazny środowisku dostęp do energii. Dodatkowo są wyposażone w stojaki na rowery, co zwiększa komfort poruszania się po mieście rowerzystów.


8. Wesoły Skwer

 • lokalizacja: ul. Wesoła, działka 772/1.

 • opis: Utworzenie placu zabaw dla dzieci z elementami siłowni plenerowej – miejsca spotkań młodzieży, dzieci i seniorów (montaż min. 2 huśtawek na bezpiecznym podłożu, „małpiego gaju” ze zjeżdżalniami, pajęczyny do wspinaczki i min. trzech urządzeń do ćwiczeń, koszy na śmieci i ławek).


9. Filmowe poranki w kinie „Zbyszek”

 • lokalizacja: Kino „Zbyszek”.

 • opis: Projekt zakłada organizację projekcji filmowych dla rodzin z dziećmi w niedzielne poranki co drugą niedzielę ok. godz. 9.30 z przyciszonym dźwiękiem i przygaszonymi lekko światłami. Miałyby to być seanse klasycznych bajek dla dzieci.


10. Wielka Pompa

 • lokalizacja: Rynek, miejsce po kiosku z ogródkiem piwnym.

 • opis: Montaż ponad 2-metrowej pompy ulicznej, która poza walorami estetycznymi miałaby też funkcję użytkową, będąc źródłem wody z 4 mosiężnych, bezkurkowych wylewek. Pompa miałby być umieszczona na cokole na ażurowym postumencie. Byłby to akcent nawiązujący do historii miejsca, gdzie znajdowała się w przeszłości ogólnie dostępna pompa uliczna.


11. Aranżacja zieleni fragmentu dzierżoniowskiego Rynku

 • lokalizacja: Część rynku wydzielona z ruchu samochodowego.

 • opis: Zadanie obejmuje wprowadzenie do części rynku gazonów/donic z drzewami i kaskadowych konstrukcji kwiatowych z nasadzeniami jednorocznymi, które ożywią przestrzeń, ujednolicenie ławek i koszy na śmieci oraz stojaków na rowery.


12. Budowa placu zabaw

 • lokalizacja: ul. Szkolna 24, teren OPS-u (byłej SP 3).

 • opis: Projekt dotyczy przygotowania terenu i montażu urządzeń do zabawy dla dzieci. Powstałe miejsce rekreacyjne ma zaspokoić potrzeby mieszkających w okolicy rodzin z dziećmi, bo najbliższe place zabaw znajdują się w okolicach Rynku i os. Kolorowego.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair9°C

JutroCloudy13°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne