Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Coroczna deratyzacja na terenie całego Dzierżoniowa

08-10-2019
Do 15 listopada potrwa coroczna akcja deratyzacji. Obowiązek jej przeprowadzenia kontrolować będą dzierżoniowscy strażnicy.

Do 15 listopada potrwa coroczna akcja deratyzacji. Obowiązek jej przeprowadzenia kontrolować będą dzierżoniowscy strażnicy.

By przeprowadzana co roku akcja była efektywna i bezpieczna dla mieszkańców, przypominamy o podstawowych zasadach, takich jak poprzedzające akcję uporządkowanie i utrzymywanie czystości w piwnicach, na strychach i innych pomieszczeniach, wykładanie trutek zgodnie z zaleceniami i z zachowaniem środków ostrożności wskazywanych przez jej producentów.

Pamiętać także należy, by w czasie akcji deratyzacyjnej nie zostawiać bez opieki małych dzieci w okolicy wyłożonych trutek, natomiast starsze dzieci pouczyć o niebezpieczeństwie. W pobliżu miejsc wyłożenia trutki należy umieścić ostrzeżenie "Uwaga, trutka". Należy również zabezpieczyć przed przypadkowym zatruciem zwierzęta domowe.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
18
19
21
26
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy16°C

JutroPartly cloudy18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne