Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Ceramika, grafika,mozaika – wystawa “Oswajanie”

12-06-2019
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Katarzyny Fiołek- Szymali pt. "Oswajanie". 16 czerwca o godz. 15.30 w Galerii na Piętrze będzie można zobaczyć niezwykłe prace ceramiczne, graficzne i mozaiki.

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Katarzyny Fiołek- Szymali pt. "Oswajanie". 16 czerwca o godz. 15.30 w Galerii na Piętrze będzie można zobaczyć niezwykłe prace ceramiczne, graficzne i mozaiki.

Co o swych dziełach mówi autorka?: “Oswajam, kiedy widzę. Przechodząc omiatam spojrzeniem. Z miliona sygnałów wyłania się kilka… ostrość widzenia… zostają. Co je wyróżnia? – pytam sama siebie. Kolor, migoczące kształty, poruszenie? Podróż w nieznane? Ciekawość? Pojawiają się skojarzenia. Fragmenty z przeszłości. Zdarzenia, przedmioty, postaci, widoki, gesty… Mgła zaczyna opadać - pojawia się krajobraz. Nie ten najprostszy, który można dotknąć wzrokiem. Ten z głębokiego snu, muśnięć trzech wymiarów – dwa już nie wystarczą. Dotyk motyla i oddech myśli. Zaczyna się oswajanie… Oswajam tak kształty, przedmioty, kontury, zdarzenia. Oswajam gesty, dobre i złe spojrzenia. Rodzi się nagła potrzeba zatrzymania tego, co ulotne, co za chwilę zniknie i czego już nie dogonię po raz drugi. Wyścig z czasem, nim kontury się rozmażą, nim pamięć wyblaknie…”

Ekspozycję można zwiedzać do 27 września. Galeria na Pietrze czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00. Wstęp wolny.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair9°C

JutroCloudy13°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne