Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Centrum Usług Wspólnych rozpoczyna działalność

06-05-2020
Aneta Grzelka, dotychczasowa dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej będzie zarządzać pracą Centrum Usług Wspólnych, które właśnie rozpoczyna działalność.

Aneta Grzelka, dotychczasowa dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej będzie zarządzać pracą Centrum Usług Wspólnych, które właśnie rozpoczyna działalność.

Centrum Usług Wspólnych (CUW) to sposób na tańsze zarządzane jednostkami organizacyjnymi miasta.  W dłuższej perspektywie przyniesie to oszczędności, ale również usprawni zarządzanie jednostkami organizacyjnymi. W pierwszym etapie działalności CUW będzie obsługiwał żłobek, przedszkola publiczne, szkoły podstawowe oraz Środowiskowy Dom Samopomocy i Dzienny Dom Senior +. Najważniejsze zadania realizowane przez Centrum Usług Wspólnych związane są z obsługą rachunków bankowych, przygotowywaniem informacji niezbędnych do opracowywania planów finansowych, ewidencjonowaniem danych o zatrudnieniu i wynagrodzeniach pracowników, sporządzaniem sprawozdań budżetowych i finansowych, obsługą płacową, przygotowywaniem projektów aktów prawnych dotyczących spraw finansowo-księgowych, obsługą prawną i
obsługi w zakresie bezpieczeństwa informacji i danych osobowych. Siedziba Centrum Usług Wspólnych znajduje się w należących do miasta lokalach w budynku Rynek 36.

Aneta Grzelka od 1997 roku była pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie, od 2004 roku kierowała działem świadczeń rodzinnych, a do 2007 roku całym OPS-em. Z wykształcenia jest socjologiem, ukończyła podyplomowe studia z organizacji pomocy społecznej, psychologii zarządzania, komunikacji i kreowania wizerunku publicznego oraz rachunkowość budżetową na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

W czasie, w którym kierowała dzierżoniowskim OPS-em placówka wyróżniana była m.in. za zarządzanie w dziedzinie usług społecznych czy za działania na rzecz klientów pomocy społecznej i odwagę w kreowaniu wizerunku pomocy społecznej.Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain14°C

JutroPartly cloudy19°C