Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Burmistrz przyjął pierwszy wniosek do budżetu obywatelskiego

07-01-2016
Czy w Dzierżoniowie powstanie park linowy? Propozycja jego budowy jest pierwszym wnioskiem, jaki wpłynął do budżetu obywatelskiego. W imieniu mieszkańców, głównie dzierżoniowskich osiedli, wniosek złożył dziś Łukasz Sułkowski.

Czy w Dzierżoniowie powstanie park linowy? Propozycja jego budowy jest pierwszym wnioskiem, jaki wpłynął do budżetu obywatelskiego. W imieniu mieszkańców, głównie dzierżoniowskich osiedli, wniosek złożył dziś Łukasz Sułkowski.

- Proponujemy, by park linowy powstał w parku przy ul. Sikorskiego. Ten projekt ma służyć głównie młodym, ale też dorosłym mieszkańcom Dzierżoniowa i ma promować aktywne spędzanie wolnego czasu i pokonywanie własnych słabości. Zachęcam mieszkańców do oddania głosu na tę inwestycję – mówi Łukasz Sułkowski, który dziś złożył pierwszy i historyczny wniosek do budżetu obywatelskiego Dzierżoniowa.

Parki linowe to specjalne instalacje składające się z rozpiętych na różnych wysokościach lin, drabinek, mostków i platform. Pomiędzy poszczególnymi elementami parku urządzane są trasy przejść, często o różnym stopniu trudności.

Wniosek zawiera propozycję toru usytułowanego na wysokości około sześciu metrów z osiemnastoma przeszkodami oraz specjalnego toru dla dzieci położnego znacznie niżej, z którego mogłyby one korzystać pod opieką rodziców.

Skąd wziął się pomysł właśnie na park linowy? – Z życia, ponieważ bardzo chętnie korzystam z takiej możliwości z własnymi dziećmi. Sądząc po tym, jak chętnie mieszkańcy podpisywali się pod wnioskiem, wierzę, że będzie to jedna z inwestycji wybranych przez mieszkańców do realizacji – odpowiada Łukasz Sułkowski.  

Szczegółowe informacje o Budżecie Obywatelskim Dzierżoniowa dostępne są TUTAJ.

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair14°C

JutroClear sky18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne