Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Burmistrz przyjął pierwszy wniosek do budżetu obywatelskiego

07-01-2016
Czy w Dzierżoniowie powstanie park linowy? Propozycja jego budowy jest pierwszym wnioskiem, jaki wpłynął do budżetu obywatelskiego. W imieniu mieszkańców, głównie dzierżoniowskich osiedli, wniosek złożył dziś Łukasz Sułkowski.

Czy w Dzierżoniowie powstanie park linowy? Propozycja jego budowy jest pierwszym wnioskiem, jaki wpłynął do budżetu obywatelskiego. W imieniu mieszkańców, głównie dzierżoniowskich osiedli, wniosek złożył dziś Łukasz Sułkowski.

- Proponujemy, by park linowy powstał w parku przy ul. Sikorskiego. Ten projekt ma służyć głównie młodym, ale też dorosłym mieszkańcom Dzierżoniowa i ma promować aktywne spędzanie wolnego czasu i pokonywanie własnych słabości. Zachęcam mieszkańców do oddania głosu na tę inwestycję – mówi Łukasz Sułkowski, który dziś złożył pierwszy i historyczny wniosek do budżetu obywatelskiego Dzierżoniowa.

Parki linowe to specjalne instalacje składające się z rozpiętych na różnych wysokościach lin, drabinek, mostków i platform. Pomiędzy poszczególnymi elementami parku urządzane są trasy przejść, często o różnym stopniu trudności.

Wniosek zawiera propozycję toru usytułowanego na wysokości około sześciu metrów z osiemnastoma przeszkodami oraz specjalnego toru dla dzieci położnego znacznie niżej, z którego mogłyby one korzystać pod opieką rodziców.

Skąd wziął się pomysł właśnie na park linowy? – Z życia, ponieważ bardzo chętnie korzystam z takiej możliwości z własnymi dziećmi. Sądząc po tym, jak chętnie mieszkańcy podpisywali się pod wnioskiem, wierzę, że będzie to jedna z inwestycji wybranych przez mieszkańców do realizacji – odpowiada Łukasz Sułkowski.  

Szczegółowe informacje o Budżecie Obywatelskim Dzierżoniowa dostępne są TUTAJ.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Można już sprawdzić jak działa usługa, która wprowadza spore zmiany w rozliczaniu podatków. Na portalu podatkowym podatki.gov.pl uruchomiono nową usługę Twój e-PIT. Pozwala ona sprawdzić nasze zeznanie podatkowe przygotowane przez Urząd Skarbowy i zdecydować, czy z niego skorzystać czy wypełnić zeznanie podatkowe samodzielnie.

  Twój e-PIT - rozliczenie podatku internetem

  Można już sprawdzić jak działa usługa, która wprowadza spore zmiany w rozliczaniu podatków. Na portalu podatkowym podatki.gov.pl uruchomiono nową usługę Twój e-PIT. Pozwala...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy6°C

JutroCloudy6°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne