Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Brązowy medal Mistrzostw Polski Karate

15-05-2019
125 zawodników z 58 polskich klubów rywalizowało 27 kwietnia w 46. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Dzierżoniowski klub wystawił do konkurencji kumite trzech zawodników – sensei Krzysztofa i Piotra Krupa oraz Mateusza Skrzyńskiego.

125 zawodników z 58 polskich klubów rywalizowało 27 kwietnia w 46. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Dzierżoniowski klub wystawił do konkurencji kumite trzech zawodników – sensei Krzysztofa i Piotra Krupa oraz Mateusza Skrzyńskiego.

Z tej trójki najlepiej powiodło się sensei Krzysztofowi, który w kategorii  70 kg zajął trzecie miejsce. Dwie walki zakończył przed czasem, a w półfinale uległ przyszłemu mistrzowi z Konstancin-Jeziorna. Tym startem Krzysztof udowodnił przynależność do krajowej czołówki swojej kategorii. Nasz drugi sensei, Piotr, przegrał niestety w eliminacjach w kat. 80 kg. Mateusz startował w kat. 90 kg i również odpadł w eliminacjach, przegrywając swoją pierwszą walkę z bardziej utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem.

Należy docenić dobre przygotowanie całej trójki – zawody Mistrzostw Polski mają do siebie to, że startują najlepsi w kraju i każdy ma jeden cel – zwycięstwo. Na wynik sportowy składa się dużo czynników – przygotowanie startowe, dyspozycja dnia, doświadczenie, szczęście oraz wiele innych. Brak któregoś z nich na tym etapie może nie dać przepustki do kolejnej rundy. Przed nami Mistrzostwa Europy, które w maju odbędą się we Wrocławiu. Liczymy, że również ze stolicy Dolnego Śląska uda nam się wrócić z medalową zdobyczą.

Dzierżoniowski Klub Sportowy
Karate Kyokushin

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
3
4
5
7
8
10
12
13
14
17
18
21
22
26
27

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky15°C

JutroPartly cloudy22°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne