Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Brązowy medal Mistrzostw Polski Karate

15-05-2019
125 zawodników z 58 polskich klubów rywalizowało 27 kwietnia w 46. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Dzierżoniowski klub wystawił do konkurencji kumite trzech zawodników – sensei Krzysztofa i Piotra Krupa oraz Mateusza Skrzyńskiego.

125 zawodników z 58 polskich klubów rywalizowało 27 kwietnia w 46. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Dzierżoniowski klub wystawił do konkurencji kumite trzech zawodników – sensei Krzysztofa i Piotra Krupa oraz Mateusza Skrzyńskiego.

Z tej trójki najlepiej powiodło się sensei Krzysztofowi, który w kategorii  70 kg zajął trzecie miejsce. Dwie walki zakończył przed czasem, a w półfinale uległ przyszłemu mistrzowi z Konstancin-Jeziorna. Tym startem Krzysztof udowodnił przynależność do krajowej czołówki swojej kategorii. Nasz drugi sensei, Piotr, przegrał niestety w eliminacjach w kat. 80 kg. Mateusz startował w kat. 90 kg i również odpadł w eliminacjach, przegrywając swoją pierwszą walkę z bardziej utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem.

Należy docenić dobre przygotowanie całej trójki – zawody Mistrzostw Polski mają do siebie to, że startują najlepsi w kraju i każdy ma jeden cel – zwycięstwo. Na wynik sportowy składa się dużo czynników – przygotowanie startowe, dyspozycja dnia, doświadczenie, szczęście oraz wiele innych. Brak któregoś z nich na tym etapie może nie dać przepustki do kolejnej rundy. Przed nami Mistrzostwa Europy, które w maju odbędą się we Wrocławiu. Liczymy, że również ze stolicy Dolnego Śląska uda nam się wrócić z medalową zdobyczą.

Dzierżoniowski Klub Sportowy
Karate Kyokushin

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroRain showers19°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne