Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Awanse, pożegnania i nowe miejsca w Dzierżoniowie

30-09-2019
Za nami wrześniowe obrady dzierżoniowskich radnych. Czego dotyczyły projekty uchwał przygotowane przez burmistrza oraz za co i komu gratulowali przedstawiciele miasta?

Za nami wrześniowe obrady dzierżoniowskich radnych. Czego dotyczyły projekty uchwał przygotowane przez burmistrza oraz za co i komu gratulowali przedstawiciele miasta?

Uroczysta część sesji była okazją do przekazania gratulacji z tytułu powołania Jarosława Kresy na stanowisko wicewojewody dolnośląskiego. Radni podziękowali także Bożenie Strzelczyk, wieloletniej dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 6, która odeszła na emeryturę, za pracę na rzecz najmłodszych mieszkańców i duży wkład w rozwój dzierżoniowskiej oświaty. Podziękowania trafiły także do Danuty Stasiak, która od 1995 roku była kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Dzierżoniowie.

Kolejny raz z dumą i satysfakcją Rada Miejska Dzierżoniowa gratulowała pływakowi Pawłowi Juraszkowi i trenerowi Andrzejowi Wojtalowi sukcesu, jakim było zajęcie siódmego miejsca podczas rozegranych w Korei Południowej mistrzostw świata w pływaniu. Ostatnim punktem tej części obrad było wręczenie gratulacji i podziękowań uczniom dzierżoniowskich szkół, którzy brali udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Pierwsze decyzje podjęte podczas wrześniowej sesji dotyczyły nadania nazw. Aleja znajdująca się na placu zabaw przy ul. Sikorskiego, nieopodal Alei Bajkowych Gwiazd, nosi już nazwę im. Wandy Chotomskiej – polskiej pisarki, autorki wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży i cyklu programów telewizyjnych dla dzieci. Wanda Chotomska jest Honorowym Obywatelem Dzierżoniowa. Jej imię nosiła Szkoła Podstawowa nr 6.

Odnowiony niedawno skwer przy ul. Wrocławskiej, Piastowskiej i Strzelniczej nosi od dziś nazwę „Włókniarza”. - To ukłon do wszystkich mieszkańców pracujących w dzierżoniowskich zakładach włókienniczych i kolejny element pielęgnowania naszej gospodarczej historii. Ze względu na położenie w tym miejscu dawnego kina „Włókniarz” ta nazwa wydaje się dla tego miejsca naturalna – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, który złożył do rady projekt tej uchwały.

Ważna decyzja podjęta przez radnych dotyczyła także kwestii związanej z remontem ul. Kilińskiego. To ostatni odcinek drogi wojewódzkiej położony na terenie miasta i wymagający modernizacji. Uchwała ta pozwoli burmistrzowi na kolejne działania, dzięki którym ta inwestycja przeprowadzona zostanie w partnerstwie z samorządem województwa i sąsiednimi Pieszycami.

Radni dokonali także zmian w budżecie miasta oraz wybrali ławników do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie i Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Treści uchwał podjęte przez radnych podczas sesji
Jarosław Kresa - do niedawna radny Rady Miejskiej Dzierżoniowa, dziś wicewojewoda dolnośląski


Bożena Strzelczyk - przed przejściem na emeryturę przez kilkanaście lat kierowała Szkołą Podstawową nr 6, miała też duzy wpływ na rozwój dzierżoniowskiej oświaty

Danuta Stasiak - 1995 roku była kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Dzierżoniowie odeszła na zasłużoną emeryturę

Ewa Juraszek, mama naszego plywaka i olimpijczyka Pawła Jurasza oraz trener Andrzej Wojtal (z prawej) odbierają gratulacje za wynik Pawła osiągnięty podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu w Korei Południowej


Dzierżoniowscy uczestnicy ogólnopolskiej kamanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
18
19
21
26
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy16°C

JutroPartly cloudy18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne