Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Awanse, pożegnania i nowe miejsca w Dzierżoniowie

30-09-2019
Za nami wrześniowe obrady dzierżoniowskich radnych. Czego dotyczyły projekty uchwał przygotowane przez burmistrza oraz za co i komu gratulowali przedstawiciele miasta?

Za nami wrześniowe obrady dzierżoniowskich radnych. Czego dotyczyły projekty uchwał przygotowane przez burmistrza oraz za co i komu gratulowali przedstawiciele miasta?

Uroczysta część sesji była okazją do przekazania gratulacji z tytułu powołania Jarosława Kresy na stanowisko wicewojewody dolnośląskiego. Radni podziękowali także Bożenie Strzelczyk, wieloletniej dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 6, która odeszła na emeryturę, za pracę na rzecz najmłodszych mieszkańców i duży wkład w rozwój dzierżoniowskiej oświaty. Podziękowania trafiły także do Danuty Stasiak, która od 1995 roku była kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Dzierżoniowie.

Kolejny raz z dumą i satysfakcją Rada Miejska Dzierżoniowa gratulowała pływakowi Pawłowi Juraszkowi i trenerowi Andrzejowi Wojtalowi sukcesu, jakim było zajęcie siódmego miejsca podczas rozegranych w Korei Południowej mistrzostw świata w pływaniu. Ostatnim punktem tej części obrad było wręczenie gratulacji i podziękowań uczniom dzierżoniowskich szkół, którzy brali udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Pierwsze decyzje podjęte podczas wrześniowej sesji dotyczyły nadania nazw. Aleja znajdująca się na placu zabaw przy ul. Sikorskiego, nieopodal Alei Bajkowych Gwiazd, nosi już nazwę im. Wandy Chotomskiej – polskiej pisarki, autorki wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży i cyklu programów telewizyjnych dla dzieci. Wanda Chotomska jest Honorowym Obywatelem Dzierżoniowa. Jej imię nosiła Szkoła Podstawowa nr 6.

Odnowiony niedawno skwer przy ul. Wrocławskiej, Piastowskiej i Strzelniczej nosi od dziś nazwę „Włókniarza”. - To ukłon do wszystkich mieszkańców pracujących w dzierżoniowskich zakładach włókienniczych i kolejny element pielęgnowania naszej gospodarczej historii. Ze względu na położenie w tym miejscu dawnego kina „Włókniarz” ta nazwa wydaje się dla tego miejsca naturalna – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, który złożył do rady projekt tej uchwały.

Ważna decyzja podjęta przez radnych dotyczyła także kwestii związanej z remontem ul. Kilińskiego. To ostatni odcinek drogi wojewódzkiej położony na terenie miasta i wymagający modernizacji. Uchwała ta pozwoli burmistrzowi na kolejne działania, dzięki którym ta inwestycja przeprowadzona zostanie w partnerstwie z samorządem województwa i sąsiednimi Pieszycami.

Radni dokonali także zmian w budżecie miasta oraz wybrali ławników do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie i Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Treści uchwał podjęte przez radnych podczas sesji
Jarosław Kresa - do niedawna radny Rady Miejskiej Dzierżoniowa, dziś wicewojewoda dolnośląski


Bożena Strzelczyk - przed przejściem na emeryturę przez kilkanaście lat kierowała Szkołą Podstawową nr 6, miała też duzy wpływ na rozwój dzierżoniowskiej oświaty

Danuta Stasiak - 1995 roku była kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Dzierżoniowie odeszła na zasłużoną emeryturę

Ewa Juraszek, mama naszego plywaka i olimpijczyka Pawła Jurasza oraz trener Andrzej Wojtal (z prawej) odbierają gratulacje za wynik Pawła osiągnięty podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu w Korei Południowej


Dzierżoniowscy uczestnicy ogólnopolskiej kamanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroCloudy3°C