Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Awangarda, kropki, jedzenie, Praga i Romanowie

10-04-2019
O co chodzi? O ofertę Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w okolicy Wielkiej Nocy i nie tylko. Sprawdź, na które spotkanie warto się wybrać.

O co chodzi? O ofertę Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w okolicy Wielkiej Nocy i nie tylko. Sprawdź, na które spotkanie warto się wybrać.

10 i 24 kwietnia o godz. 18.00 TOZD zaprasza do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na spotkanie w ramach projektu „Tańczące kawiarenki”.

12 kwietnia o tej samej godzinie w DOK-u odbędzie się  wykład Patrycji Mazurek pt „Zjawisko awangardowości w architekturze” dofinansowany z budżetu Dzierżoniowa w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”. W jego ramach 18 kwietnia na godzinę

16.00 zapraszamy też do Muzeum Miejskiego na wykład „Yaoyi Kusama – obsesja kropek” Alicji Abramowicz z Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu, a 19 kwietnia na godz. 16.00 ponownie do DOK-u na wykład Romualda Wojciechowskiego „Romanowie, historia pewnej rodziny”.

21-22 kwietnia TOZD będzie zwiedzać czeską Pragę (szczegóły na spotkaniach), ale już 26 kwietnia o 16.00 ponownie zagości w DOK-u z prelekcją „Dowiedz się, co jesz”. Będzie to wykład dr Renaty Madziary. Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach projektu „Start po zdrowie”.

Do końca kwietnia TOZD zaplanował jeszcze dwa wyjazdy: pierwszy 28 kwietnia do Krasiejowa i Paczkowa (wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38), drugi - 29 kwietnia do Wrocławia na koncert w Synagodze pod Białym Bocianem (wyjazd o godz. 15.40 z parkingu przy ulicy Świdnickiej).

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne