Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Awangarda, kropki, jedzenie, Praga i Romanowie

10-04-2019
O co chodzi? O ofertę Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w okolicy Wielkiej Nocy i nie tylko. Sprawdź, na które spotkanie warto się wybrać.

O co chodzi? O ofertę Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w okolicy Wielkiej Nocy i nie tylko. Sprawdź, na które spotkanie warto się wybrać.

10 i 24 kwietnia o godz. 18.00 TOZD zaprasza do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na spotkanie w ramach projektu „Tańczące kawiarenki”.

12 kwietnia o tej samej godzinie w DOK-u odbędzie się  wykład Patrycji Mazurek pt „Zjawisko awangardowości w architekturze” dofinansowany z budżetu Dzierżoniowa w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”. W jego ramach 18 kwietnia na godzinę

16.00 zapraszamy też do Muzeum Miejskiego na wykład „Yaoyi Kusama – obsesja kropek” Alicji Abramowicz z Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu, a 19 kwietnia na godz. 16.00 ponownie do DOK-u na wykład Romualda Wojciechowskiego „Romanowie, historia pewnej rodziny”.

21-22 kwietnia TOZD będzie zwiedzać czeską Pragę (szczegóły na spotkaniach), ale już 26 kwietnia o 16.00 ponownie zagości w DOK-u z prelekcją „Dowiedz się, co jesz”. Będzie to wykład dr Renaty Madziary. Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach projektu „Start po zdrowie”.

Do końca kwietnia TOZD zaplanował jeszcze dwa wyjazdy: pierwszy 28 kwietnia do Krasiejowa i Paczkowa (wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38), drugi - 29 kwietnia do Wrocławia na koncert w Synagodze pod Białym Bocianem (wyjazd o godz. 15.40 z parkingu przy ulicy Świdnickiej).

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain20°C

JutroFair26°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne