Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Apel w sprawie 100 rocznicy odzyskania niepodległości

26-03-2018
Marcową sesję rozpoczęło przyjęcie przez radnych apelu związanego z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjęte w poniedziałek uchwały dotyczyły kwestii związanych m.in. z finansami, ochroną zwierząt i kartą dużej rodziny.

Marcową sesję rozpoczęło przyjęcie przez radnych apelu związanego z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjęte w poniedziałek uchwały dotyczyły kwestii związanych m.in. z finansami, ochroną zwierząt i kartą dużej rodziny.


Szanowni Mieszkańcy Dzierżoniowa!

11 listopada to data szczególna w historii naszego Narodu. To najważniejsze polskie święto narodowe, to symbol walki o wolność i niepodległość. W tym szczególnym czasie, w jubileuszowym roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dumni z naszych przodków pamiętajmy o narodowej wspólnocie i powinnościach wobec naszej Ojczyzny.

W imieniu Rady Miejskiej i Burmistrza Dzierżoniowa, zwracamy się z apelem, aby mieszkańcy Dzierżoniowa uczcili Święto Niepodległości, ale także inne święta narodowe - poprzez aktywne uczestnictwo i wywieszenie w godnych miejscach polskich flag. Niech ten gest podkreśli znaczenie świąt narodowych, będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.

Apelujemy także do wszystkich przedsiębiorców działających na terenie Dzierżoniowa o włączenie się w świąteczny nastrój i wywieszenie biało-czerwonych flag w miejscu pracy, aby podkreślić poczucie wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski, a także, aby dać wyraz naszych uczuć patriotycznych względem Ojczyzny.

Wywieszenie flagi to element tożsamości i przywiązania do tradycji, a widok setek flag w oknach naszych domów, miejscach pracy na zawsze pozostanie w pamięci szczególnie młodych mieszkańców Dzierżoniowa.

Bądźmy zatem dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Rada Miejska Dzierżoniowa

Projekty uchwał podjęte podczas 43 sesji Rady Miejskiej Dzierżoniow wraz z uzasadnieniami

Polecane informacje:

 • Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na inwestycje to 31,5 mln. zł. Wśród tych najważniejszych są oczywiście zadania związane z budową, rozbudową i remontami dróg. To będzie kolejny rok poprawy infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa. Równie pracowity, ale już na pewno nie tak uciążliwy jak obecny – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć...

  Czytaj dalej
 • Prawie czterdziestu mieszkańców Dzierżoniowa uczestniczyło w spotkaniu, na którym zaprezentowano szczegółowe informacje związane z dofinansowaniem zmiany sposobu ogrzewania na ekologiczne.

  Kolejny sposób na lepsze powietrze

  Prawie czterdziestu mieszkańców Dzierżoniowa uczestniczyło w spotkaniu, na którym zaprezentowano szczegółowe informacje związane z dofinansowaniem zmiany sposobu ogrzewania...

  Czytaj dalej
 • 7 grudnia w Muzeum Miejskim zainaugurowano działalność archiwum historii mówionej. To efekt projektu „Historie mówione dzierżoniowian”, realizowanego przez Fundację Forum Dialogu Między Kulturami we współpracy z Muzeum Miejskim, Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury oraz Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Dzierżoniowie.

  Posłuchaj mówionej historii naszego miasta

  7 grudnia w Muzeum Miejskim zainaugurowano działalność archiwum historii mówionej. To efekt projektu „Historie mówione dzierżoniowian”, realizowanego przez Fundację Forum...

  Czytaj dalej
 • Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach kolejnych.

  Ekologia - 100 drzew wzdłuż Świdnickiej i Piastowskiej

  Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-1°C

JutroSnow0°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne