Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Apel w sprawie 100 rocznicy odzyskania niepodległości

26-03-2018
Marcową sesję rozpoczęło przyjęcie przez radnych apelu związanego z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjęte w poniedziałek uchwały dotyczyły kwestii związanych m.in. z finansami, ochroną zwierząt i kartą dużej rodziny.

Marcową sesję rozpoczęło przyjęcie przez radnych apelu związanego z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjęte w poniedziałek uchwały dotyczyły kwestii związanych m.in. z finansami, ochroną zwierząt i kartą dużej rodziny.


Szanowni Mieszkańcy Dzierżoniowa!

11 listopada to data szczególna w historii naszego Narodu. To najważniejsze polskie święto narodowe, to symbol walki o wolność i niepodległość. W tym szczególnym czasie, w jubileuszowym roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dumni z naszych przodków pamiętajmy o narodowej wspólnocie i powinnościach wobec naszej Ojczyzny.

W imieniu Rady Miejskiej i Burmistrza Dzierżoniowa, zwracamy się z apelem, aby mieszkańcy Dzierżoniowa uczcili Święto Niepodległości, ale także inne święta narodowe - poprzez aktywne uczestnictwo i wywieszenie w godnych miejscach polskich flag. Niech ten gest podkreśli znaczenie świąt narodowych, będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.

Apelujemy także do wszystkich przedsiębiorców działających na terenie Dzierżoniowa o włączenie się w świąteczny nastrój i wywieszenie biało-czerwonych flag w miejscu pracy, aby podkreślić poczucie wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski, a także, aby dać wyraz naszych uczuć patriotycznych względem Ojczyzny.

Wywieszenie flagi to element tożsamości i przywiązania do tradycji, a widok setek flag w oknach naszych domów, miejscach pracy na zawsze pozostanie w pamięci szczególnie młodych mieszkańców Dzierżoniowa.

Bądźmy zatem dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Rada Miejska Dzierżoniowa

Projekty uchwał podjęte podczas 43 sesji Rady Miejskiej Dzierżoniow wraz z uzasadnieniami

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky17°C

JutroPartly cloudy17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne