Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Apel w sprawie 100 rocznicy odzyskania niepodległości

26-03-2018
Marcową sesję rozpoczęło przyjęcie przez radnych apelu związanego z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjęte w poniedziałek uchwały dotyczyły kwestii związanych m.in. z finansami, ochroną zwierząt i kartą dużej rodziny.

Marcową sesję rozpoczęło przyjęcie przez radnych apelu związanego z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjęte w poniedziałek uchwały dotyczyły kwestii związanych m.in. z finansami, ochroną zwierząt i kartą dużej rodziny.


Szanowni Mieszkańcy Dzierżoniowa!

11 listopada to data szczególna w historii naszego Narodu. To najważniejsze polskie święto narodowe, to symbol walki o wolność i niepodległość. W tym szczególnym czasie, w jubileuszowym roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dumni z naszych przodków pamiętajmy o narodowej wspólnocie i powinnościach wobec naszej Ojczyzny.

W imieniu Rady Miejskiej i Burmistrza Dzierżoniowa, zwracamy się z apelem, aby mieszkańcy Dzierżoniowa uczcili Święto Niepodległości, ale także inne święta narodowe - poprzez aktywne uczestnictwo i wywieszenie w godnych miejscach polskich flag. Niech ten gest podkreśli znaczenie świąt narodowych, będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.

Apelujemy także do wszystkich przedsiębiorców działających na terenie Dzierżoniowa o włączenie się w świąteczny nastrój i wywieszenie biało-czerwonych flag w miejscu pracy, aby podkreślić poczucie wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski, a także, aby dać wyraz naszych uczuć patriotycznych względem Ojczyzny.

Wywieszenie flagi to element tożsamości i przywiązania do tradycji, a widok setek flag w oknach naszych domów, miejscach pracy na zawsze pozostanie w pamięci szczególnie młodych mieszkańców Dzierżoniowa.

Bądźmy zatem dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Rada Miejska Dzierżoniowa

Projekty uchwał podjęte podczas 43 sesji Rady Miejskiej Dzierżoniow wraz z uzasadnieniami

Polecane informacje:

 • Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje, zachęcać mieszkańców do sięgania po instrumenty oraz do wspólnego muzykowania. To wszystko dzięki programowi „Dzierżoniów Pełen Pasji”.

  Pasje to moc zmieniania siebie i otoczenia

  Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje,...

  Czytaj dalej
 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Witajcie w Dzierżoniowie maluszki

  Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers13°C

JutroPartly cloudy14°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne