Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Aktywność mieszkańców w ramach TOZD

26-11-2019
Trochę historii, trochę literatury, trochę sztuki. Sprawdź, co znajdziesz w grudniowej ofercie Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. 3 grudnia na godzinę 16.00 TOZD zaprasza do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku na spotkanie „Wspomnienia z wędrówki po Chinach”.

Trochę historii, trochę literatury, trochę sztuki. Sprawdź, co znajdziesz w grudniowej ofercie Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. 3 grudnia na godzinę 16.00 TOZD zaprasza do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku na spotkanie „Wspomnienia z wędrówki po Chinach”.

Wspominać je będzie dr Hanna Karaszewska. Jest to realizacja projektu „Ciekawi siebie i świata”, który uzyskał dofinansowanie z budżetu miasta Dzierżoniowa. Podobnie jak wyjazd do Muzeum Narodowego we Wrocławiu 7 grudnia. Jego uczestnicy oprócz wystaw stałych obejrzą wystawę czasową „Wyrzeźbiony Wrocław”.

W ramach tego samego projektu 11 grudnia o godz. 16.00 w DOK-u będzie można wysłuchać wykładu Danuty Szeligi - „Krystyna Skarbek – kobieta szpieg. Bohaterka czy zdrajczyni? Dzień później natomiast o tej samej porze w DOK-u odbędzie się spotkanie „Wspomnień czar”, które poprowadzi Barbara Lemańska.

O literaturze będzie za to można posłuchać 5 grudnia o godz. 16.00 podczas wykładu „Książko-terapia”, który wygłosi w bibliotece w Rynku Karola Koba. Spotkanie dofinansowuje powiat.

19 grudnia na godz. 16.00 TOZD ponownie zaprasza do DOK-u na wykład Adrianny Michno „Kolekcjonowanie – jak to się zaczyna”.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
25
26
27
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy26°C

JutroCloudy23°C