Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Aktywność mieszkańców - rusza budżet obywatelski 2020

29-01-2020
Po raz piąty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych w ramach Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego (DBO). Propozycje zadań można zgłaszać przez cały luty. Wystarczy zebrać 30 podpisów poparcia.

Po raz piąty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych w ramach Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego (DBO). Propozycje zadań można zgłaszać przez cały luty. Wystarczy zebrać 30 podpisów poparcia.

Kto może składać wnioski i głosować w DBO? Mieszkańcy Dzierżoniowa, którzy ukończyli 16. rok życia (aby uznać kogoś za mieszkańca, powinny być spełnione dwie przesłanki: przebywanie w znaczeniu fizycznym w określonej miejscowości i zamiar stałego w niej pobytu - pojęcie miejsca zamieszkania definiuje art. 25 Kodeksu cywilnego i art. 25 ustawy o ewidencji ludności). Górna granica wartości zadania inwestycyjnego określona regulaminem to 450 tys. zł, nieinwestycyjnego - 50 tys. zł.

Wnioskodawcy swoje propozycje mogą składać w UM na odpowiednich formularzach (patrz niżej) przez cały luty. Muszą zebrać minimum 30 podpisów mieszkańców, którzy je poprą.
Do połowy maja wnioski, które wpłyną do Urzędu Miasta, zostaną zweryfikowane pod względem formalnym i prawnym. Potem ogłoszona zostanie lista zadań, które zostaną poddane głosowaniu. Ruszy ono 30 maja i potrwa do 19 czerwca. Uwaga: głosujemy tylko elektronicznie przez specjalny moduł na stronie www.dzierzoniow.pl. Do głosowania konieczne jest posiadanie numeru pesel (osoby zamieszkałe w Dzierżoniowie i nieposiadające takiego numeru, a chcące zagłosować, powinny się zgłosić do Biura Ewidencji Ludności i Dowodów).

Wyniki głosowania poznamy do 30 czerwca, a wybrane projekty zostaną zaplanowane do realizacji na 2021 r.

Regulamin Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego
Formularz zgłoszenia zadania

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky24°C

JutroRain showers26°C