Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Aktywne wsparcie dla osób bezdomnych

22-07-2020
Pomagają w pielęgnowaniu zieleni, wykonują drobne prace remontowe, porządkowe i regularnie pracują z terapeutą. Dla dziewięciu bezdomnych, którzy zdecydowali się wziąć udział w projekcie „Aktywne wsparcie”, otwiera się szansa na normalne życie.

Pomagają w pielęgnowaniu zieleni, wykonują drobne prace remontowe, porządkowe i regularnie pracują z terapeutą. Dla dziewięciu bezdomnych, którzy zdecydowali się wziąć udział w projekcie „Aktywne wsparcie”, otwiera się szansa na normalne życie.

- Chcą ją wykorzystać. Dostają profesjonalne wsparcie terapeutyczne i próbują wrócić do społeczeństwa poprzez pracę. To długi i trudny proces, jednak jeśli ten projekt powoli wyjść z bezdomności choć jednej osobie, to warto go realizować. Pamiętajmy, że nie każdy jest bezdomny na własne życzenie. Czasem na człowieka spadnie tyle, że nie jest w stanie sam sobie poradzić z przeciwnościami losu - mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Pomaganie z wychodzenia z bezdomności to jeden z głównych celów projektu „Aktywne Wsparcie”, realizowanego w Dzierżoniowie przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Skierowany jest on również do osób i rodzin, w których występuje problem przemocy i uzależnień. Ważnym elementem projektu jest Lokalny Telefon Zaufania (883-993-525) dla osób dotkniętych przemocą lub uzależnieniami.

Pierwsze efekty działań realizowanych w ramach modułu „Bezdomność” wyglądają obiecująco, ponieważ próbę zmieniania swojego losu podjęło dziewięciu bezdomnych przebywających na terenie Dzierżoniowa. Mają oni zorganizowany czas w ciągu dnia i co najważniejsze - pracują. Na razie po kilka godzin dziennie, pomagając w drobnych pracach remontowych i pielęgnując zieleń w należących do miasta obiektach użyteczności publicznej. Są też pod stałą opieką terapeuty uzależnień.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajHeavy rain14°C

JutroClear sky18°C