Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Adrian Piwnik i Mateusz Subocz w finale Dolnośląskiej Gali Talentów

30-05-2019
Uczniowie i nauczyciele z SP5 i 9

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i 9 wystąpili 30 maja podczas IX  Dolnośląskiej Gali Talentów organizowanej przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.  

Mateusz Subocz jest uczniem klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie. Dotychczasowe największe sukcesy Mateusza wiążą się z muzyką. Młody i utalentowany dzierżoniowianin mówi, że śpiew i gra na gitarze to jego hobby, i że z muzyką idzie przez świat, ucząc się wrażliwości ukrytej w dźwiękach”.

Od 2013 roku Mateusz brał udział w eliminacjach do Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie i za każdym razem otrzymywał nominację do udziału w konkursie. Kilkakrotnie był w gronie finalistów tego festiwalu. Jako finalista w 2014, 2015, 2016, 2017 śpiewał przy akompaniamencie orkiestry Konin Band. W tym orku Mateusz brał także udział w programie „The Voice Kids”, trafiając do drużyny „Tomsona i Barona”.

Adrian Piwnik jest uczniem klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 5. Od trzech lat jego pasją jest Sport Stacking, czyli sportowe układanie kubków na czas. Swojej pasji poświęca prawie każdą wolną chwilę. Zaowocowało to udziałem w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Orlando, Mistrzostwach Świata w Maladze,  i w zawodach organizowanych na terenie Polski.

W 2018 w Orlando Adrian był jedynym zawodnikiem z Europy, który dostał się do ścisłej dziesiątki najlepszych zawodników w swojej grupie wiekowej. W kwietniu tego roku w Maladze Adrian zdobył we wszystkich konkurencjach 3 medale. W ogólnej klasyfikacji zawodów zajął 27 pozycję na 295 startujących zawodników. Od dwóch lat Adrian osiąga w Mistrzostwach Polski I i II miejsca. Marzeniem Adriana jest wzięcie udziału w przyszłym roku w Mistrzostwach Świata organizowanych w Singapurze.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair9°C

JutroCloudy13°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne